Foto: Ennos/Julien Pujol, Liis Kalda.

Looking back… ehk Portaili 5 loetuimat lugu aastal 2022

Kuigi Portaili uue lehe avamisega sai juba väikestviisi tagasivaade meie läbi aegade enim loetud lugudele tehtud, siis leidsime, et traditsiooni me rikkuma ei hakka ning teeme ka 2022. aasta enim loetud artiklitele ühe suure virtuaalne aplausi.

Loomulikult kerkisid möödunud aastal ka meie lehel märgatavalt esile just Ukrainaga seotud teemad. Jagasime meeleldi informatsiooni nii erinevatest heategevusaktsioonidest, mis Eestis aset leidsid, kui tutvustasime ohtralt Ukraina moeloomingut. Enim aga loeti ja ka jagati kolmkeelset informeerivat artiklit „Kuidas täna toetada Ukrainat” ning selle üle on meil siiralt hea meel.   

Foto: Xenia Petrovska

Kuigi novembris kirjutas Aljona 2022. versiooni artiklist „Mida teha nelja päevaga Pariisis”, siis üllatuslikult tõusis möödunud aasta enim loetud lugude viisikusse hoopis tema 2019. aasta originaalartikkel. Olgu selles „süüdi” avanenud piirid, otsingumootorid või kellegi edukas viide, Pariis pakub ikka meie lugejatele huvi.

Meil on alati hea meel näha, et lugejatele lähevad korda teated meie kodumaistelt tegijatelt. Nii jõudsid viisikusse moeuudis sellest, kes asuvad 2022. aastal püüdma nii Kuld- kui Hõbenõela, kui ka ilu-uudis (ja Helene arvustus) uuest kodumaisest juuksekosmeetikast Pure Shores. 

Foto: Pure Shores

Ning lõpetuseks. Tööpakkumised, ikka need tööpakkumised. Oleme jaganud möödunud aastal hulganisti pakkumisi nii moe-, disaini-, ilu- kui ka turunduse ja kommunikatsiooni vallast ning plaanime sama jätkata ka tänavu. Nii et hoidke aga silmad lahti!

Aitäh lugemast ja jagamast ning järgmiste väärt lugudeni!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Iittala

Looking back… ehk Portaili 5 enimloetud lugu aastal 2024

Selja taha jääval aastal ilmus Portailis hulganisti nii silmi kui meeli paitavaid lugusid, millest nii mõnedki said suurema tähelepanu osaliseks kui teised. Nagu traditsiooniks on saanud, võtame tänagi aasta kokku ja anname meie 2024. aasta enim loetud artiklitele veel ühe virtuaalse aplausi.

Oleme seda isegi mõned korrad valju häälega välja öelnud ja meie tänavused enimloetud artiklid kinnitavad seda veelgi. Portail ei ole enam pelgalt moeportaal, vaid elustiiliväljaanne, kus lisaks sellele, mis parasjagu toimub Eesti disainimaastikul, maailma moelavadel, ilumaailma telgitagustes, aga ka kohalike – ja ehk ka mitte nii kohalike – andekate inimeste elus, on üha rohkem põimitud ka paras annus elustiiliteemasid, alates reisimisest, toidust kuni kultuuri ja aktuaalsete arvustusteni välja.

Nii olemegi saanud vastata küsimustele “Kust saab Tallinna parimat brunch’i?” ja “Mis toimub Iittalaga?” – just need kaks artiklit troonisid tänavust populaarsemate lugude esiviisikut. Moeteemadest rõõmustas meie lugejaid enim uudis, et kodumaine disainerrõivaste laenutusplatvorm Rentalier lansseeris teenuse, mis pakub võimalust oma rõivaid Rentalieri platvormil välja laenutada – kestlikumad moevalikud ja lisatulu teenimise võimalus ühes. Iluteemadest pakkusime aga enim inspiratsiooni loos “15 soengut algavaks pidude hooajaks”.

Novembris Portaili peatoimetaja Aljona Eesmaa sulest ilmunud avameelne “See ei ole küll tavapärane Portaili teema, aga…” tõestas aga, et ka sellised teemad puudutavad paljusid ning loodetavasti aitab Aljona kogetud õppetund tulevikus vältida mõnda samavõrd tõsist olukorda.

Aitäh teile veelkord, head lugejad – lugemast, jagamast, hoolimast – ning järgmiste lugudeni aastal 2025!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Portail.ee

See ei ole küll tavapärane Portaili teema, aga…

Pean seekordset sissekannet alustama vabandusega kõigi lugejate ees, kes on möödunud nädalal Portaili külastanud — ja siin on valitsenud vaikus. Ma näen, et teid oli palju, ning olen igaühe eest teist jätkuvalt äärmiselt tänulik.  

Põhjus, miks Portailis aeg nädalaks seisma jäi, peitus minu haigestumises. Täpsemalt, minu tervise ootamatus halvenemises. Olin köhinud juba nädalaid, kuid jätkasin igapäevaseid töid ja toimetusi, sest enesetunne tundus ju üldiselt hea. Tulemus? 10. novembri õhtupoolikul, peale paaritunnilist sisemist monoloogi stiilis “Ah, mis nüüd mina…”, kutsusin esimest korda elus endale kiirabi. Mul tõusis palavik ja hingamine muutus ohtlikult raskeks. Erakorralise meditsiini osakonnas leiti minu kehast nii COVID, bakteriaalne infektsioon kui ka kopsupõletik. Järgnes nädal (!) intensiivset ravi Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja sellele rahulikus tempos taastumine kodus.  

Miks asi nii kaugele läks? Ausalt öeldes ei ole ma harjunud haige-haige olema. Haigla raviarstki naljatas, et olen kõige igavama haiguslooga patsient — haiglas olen käinud vaid sünnitamas ja tõsiseid haigusi pole varem olnud. Samuti olen ma tänaseks omandanud suurepärased oskused kõikvõimalike külmetuste ravimiseks: supid, mahlad, eliksiirid, vitamiinid ja toidulisandid. Pole ime, et suutsin kõnealust eskalatsiooni nii pikalt edasi lükata. Seekord polnud tegemist aga tavalise külmetusega. Kahjuks taipasin seda alles liiga hilja, sest tähtajad, sündmused ja pere tundusid köhast tähtsamad. Olge teie targemad kui mina.

Kui küsite, miks ma varem arsti juurde ei läinud, siis tegelikult läksin. Esialgu ei leitud aga midagi, mis väärinuks erilist tähelepanu. Mõne päeva pärast oli olukord aga drastiliselt muutunud.  

Täna olen kodus tagasi ja mõistan, kui habras on tervis. See õppetund tuli valusalt, kuid seda mõjusamalt.  

Ja veel, kaks kummalist asja, mis juhtusid vahetult enne mu haiglasse sattumist:

Mu käekell jäi seisma.  

Minu isale helistati petukõnega, mis algas sõnadega: “Tere, teie tütar on haiglas.”

Universum, sa töötad müstilistel viisidel.  

Minu suurim lugupidamine ja tänu Tallinna kiirabi ning Lääne-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonna ja nakkuskliiniku personalile. 

Olin tõesti hoitud ♥

 

Minu terviserike oli tõsine ja hirmutav, kuid see pole võrreldav sellega, millega Kristel Leif praegu rinda pistab. Kui sul on võimalus aidata teda võitluses haruldase silmavähiga, leiad lisainformatsiooni ja juhised siit. 

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid