Mida teha nelja päevaga Pariisis?

Põhimõtteliselt saab sellele küsimusele vastata ühe lausega: süüa croissant’e, juua rosé’d, külastada muuseume, ostelda Lafayette’is ning siis väikese jalutuskäigu järel Ladina kvartalis maanduda imearmsasse tänavakohvikusse ja lihtsalt nautida elu. Ja nii kasvõi iga päev.

Umbes nii nägi tegelikult välja ka minu juulikuine, suhteliselt eksprompt minireis Prantsusmaa pealinna, mida ma (endalegi üllatuseks) väisasin viimati kolm aastat tagasi. Üllatuseks seetõttu, et kuulun minagi nende inimeste sekka, kes jumaldavad Pariisi ning kui sulle tehakse kuukene enne minekut ettepanek väikese reisiseltskonnaga ühineda, siis loomulikult vastan ma jaatavalt! Eriti, kui arvestada seda, et minu things-to-do-in-Paris nimekiri oli juba veninud nii pikaks, et oli tagumine aeg hakata sellest midagi ka maha tõmbama. 

Mis siis maha tõmmatud said? Mitu kohvikut, muuseumi, ostlemiskohta (jah, nende seas ka COS, kord või kaks). Juurde juhuslikult avastatud kohad, vintaaž-vinüülid ja meeldivad taaskohtumised Pariisis resideeruvate sõpradega. Ning, et teilgi saaks Pariis järgmisel visiidil vähemalt sama meeldiv olema, siis siin mõned soovitused, kuhu minna, mida teha, mida süüa, mida osta. 

Kust võtta croissant?

Kuigi mul oli oma Pariisi-nimekirjas väga palju erinevaid kohvikuid, siis kuidagi juhtus nii, et pea kõik hommikusöögid, lõunad ja õhtused einestamised said spontaansed. Mis iseenesest ei ole halb, sest nii avastabki uusi suurepäraseid söögikohti, mida tulevikuks oma nimekirja lisada. Nii et, kui olete avatud uutele lemmikutele, siis soovitan väisata selliseid kohti nagu Le LouLou, Season, Le Guynemer ja Café Saint-Victor. Üks soovitus veel. Kuna Eiffeli torn on nüüd piiratud klaasist taraga, siis on selle ümbruses eriti rahvarohke ning liikumine pisut ebamugav. Kui sul otseselt ei ole plaanis torni külastada, siis soovitan seda nautida kaugemalt – päikeselisel päeval miks mitte Galeries Lafayette’i katuserestoranist, kus lisaks tornile avaneb suurepärane vaade vaat et tervele Pariisile. Ja muide, see on taimetoidurestoran. 

Palun, käi muuseumides

Nendest muuseumidest, mida mul seekord õnnestus väisata, kirjutasin pikemalt selles artiklis siin. Kindlasti soovitan teha ära eeltöö ning vaadata, mis näitused millises muuseumis parasjagu avatud on, sest nii võib näiteks kogemata „koperdada” moenäitusele skulptuurimuuseumis, ja vastavalt sellele oma trajektoorid paika panna. Lisaks soovitan jalutadeski silmad lahti hoida, sest paljude näituste plakatid on Pariisi tänavatel väljas ning nii võid ootamatult leida veel väisamist väärt kohti. 

Osta ühekordne kaamera!

Anna oma nutitelefonile puhkust ning jäädvusta Pariisi teistlaadi formaadis. Ma polnud ammu ühekordset kaamerat soetanud ning ootan juba põnevusega, millised meeldivalt „toored” fotod ilmutusest naasevad.

Jaluta, lihtsalt jaluta

Meie peatusime seekord Ladina kvartalis, mis on täis kauneid väikseid tänavaid, imelisi tänavakohvikuid ning loomulikult asub siin ka Jardin du Luxembourg ehk Luksemburgi aed. Ladina kvartal ei ole ka liiga kaugel teistest „põhikohtadest”, nii et päeva kohustuslikud 10 000 sammu said kodukandi ning Süda-Pariisi vahel iga päev vägagi ruttu täis. 

Ja lõpetuseks, tee vähemalt üks väga turistikas asi. Meie käisime seekord hilisõhtusel paadisõidul mööda Seine’i. Paat väljus Norte Dame’i juurest, sõitis pool tunnikest ühele poole, pool tunnikest teisele poole, mis tähendab, et selle aja jooksul saab nähtud särav Eiffeli torn, suveõhtutel ääretult elav jõeäär, õhtutuledes Louvre ning palju muudki. Ja kindlasti lase teistel turistidel endast ühekordse kaameraga pilte teha. 

Veel sarnaseid artikleid


Foto: RIMOWA

RIMOWA tõi tagasi 1970ndate klassiku

Kohvrimärk RIMOWA on turule toonud oma klassiku uuendatud versiooni: 1970ndatel esmakordselt tutvustatud hõbedase ilukohvri, mida on ajakohastatud vastamaks kaasaegse reisija vajadustele.

2024. aasta RIMOWA Vanity Case ilukohvri näol on tegemist on arhiivist pärit mudeli uusversiooniga, mis pakub stiilset, funktsionaalset ja vastupidavat lahendust ilutoodete hoiustamiseks. “Iga uuendus oli hoolikalt läbi mõeldud,” sõnas Rimowa toote- ja turundusjuht Emelie De Vitis. “Nüüd on kohvri tagaküljel tugevam rihm, et ilukohver kindlalt käsipagasi külge kinnitada. Samas, on ilukohvri mõõdud samad, mis originaalil, kuid paljud sisemised detailid on uued.”

Uuest RIMOWA Vanity Case’ist leiab avarat Itaalia nahaga vooderdatud sektsiooni, milles on viis elastset taskut klaasist jumestuskreemi pudelite, parfüümide, seerumite, kreemide ja muude esemete turvaliseks hoiustamiseks. Samuti on kohvril integreeritud alumiiniumist ja pleksiklaasist alus, mis on abiks ilutoimingute läbiviimises kohtades, kus on vähe ruumi.

Ning kui palju RIMOWA taaselustatud klassiku eest küsib? Täpselt 1600€. Eks igaüks saab ise otsustada, kas on see palju või vähe. 

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Portail.ee

Ilus punkt suvele, Haapsalus

Mingil põhjusel olen suutnud elada nii, et Haapsalu võludest sain aru alles peale 30. eluaastat. Sellest alates on aga see Läänemaa kuurort olnud minu ja mu pere igasuvises kohustuslikus must visit nimekirjas, pugedes iga külaskäigu järel aina sügavamale südamesse. 

Üks asi on Haapsalu vanalinna tänavad, pikalt looklev promenaad, Kuursaal. Teisalt on minu jaoks moodustanud alati osa Haapsalu elamusest idüllilised ööbimiskohad, mida mujal Eestis naljalt ei leia. Peatunud mitmes sellises, julgen öelda, et tänavu leidsin tõelise pärli, mis võlus nii väärikuse kui hubasusega. 

Hans Hubert Villa on kaunis ja elegantne puitvilla, asudes Haapsalu vanalinna südames vaiksel kõrvaltänaval. Siin kohtuvad sajandivanune puitarhitektuur, õdus põhjamaade disain ja kaasaegsed mugavad lahendused. Villat peab Läänemaa pere, kelle unistus oli rajada Haapsallu klassikaliselt elegantne majutuskoht, mille hubases miljöös võiksid külalised seljatada kõik argimured ja nautida erilist puhkust, tundes, et nad on hoitud ja oodatud. Uskuge mind, kui ütlen, et selle ülesande täitsid nad suurepäraselt.

Miks Hans ja miks Hubert? Nime sünniloo jutustamiseks tuleb sukelduda pererahva, Kristel Saal-Engmani ja Reio Engmani, suguvõsa loosse. Nimi Hans on saanud inspiratsiooni villa tänase peremehe Reio esiisast Hans Engmanist, kes oli põline rannarootslane ja elas Noarootsi vallas mitu põlve tagasi. Nimi Hubert vaatab aga tänapäeva, sest just seda nime kannab Reio ja Kristeli peres sirguv pesamuna Hubert Engman. Nii saigi kokku nimi Hans Hubert, kandes endas ühe perekonna ja Läänemaa rannarootslaste lugu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hans Hubert Villa (@hanshubertvilla)

Hans Hubert Villas on täna neli eksklusiivset sviiti, mis on kõik eriilmelised, kuid läbivalt ühiste joontega: helgus, õhulisus, naturaalsus ja hubasus. Mina nimetan seda perenaise Kristeli signatuuriks, kelle hea maitse ning oskus kombineerida väärikat ajalugu ja põhjamaist uut peaks igale interjöörihuvilisele eeskujuks olema. Igas sviidis on avarad kõrgete lagedega ruumid, mille looduslikud viimistlusmaterjalid annavad sametise lõpptulemuse. Samuti on seal käsitööna valminud puitdetailidega kõrged uksed ja aknad, mis loovad elegantselt ajatu tunde ja meeleolu. Iga toa iga ese on hoolega ja läbimõeldult valitud, järgides kvaliteetset ja klassikaliselt ajatut disaini, mis teeb kogu peatumisest imeilusa kogemuse. 

Vaadake galeriist, mida ma selle all mõtlen!

Hans Hubert Villa asub Haapsalu südames aadressil Saue 2. Lisainfo ja broneerimine hanshubert.ee.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid