Mida teha nelja päevaga Pariisis?

Põhimõtteliselt saab sellele küsimusele vastata ühe lausega: süüa croissant’e, juua rosé’d, külastada muuseume, ostelda Lafayette’is ning siis väikese jalutuskäigu järel Ladina kvartalis maanduda imearmsasse tänavakohvikusse ja lihtsalt nautida elu. Ja nii kasvõi iga päev.

Umbes nii nägi tegelikult välja ka minu juulikuine, suhteliselt eksprompt minireis Prantsusmaa pealinna, mida ma (endalegi üllatuseks) väisasin viimati kolm aastat tagasi. Üllatuseks seetõttu, et kuulun minagi nende inimeste sekka, kes jumaldavad Pariisi ning kui sulle tehakse kuukene enne minekut ettepanek väikese reisiseltskonnaga ühineda, siis loomulikult vastan ma jaatavalt! Eriti, kui arvestada seda, et minu things-to-do-in-Paris nimekiri oli juba veninud nii pikaks, et oli tagumine aeg hakata sellest midagi ka maha tõmbama. 

Mis siis maha tõmmatud said? Mitu kohvikut, muuseumi, ostlemiskohta (jah, nende seas ka COS, kord või kaks). Juurde juhuslikult avastatud kohad, vintaaž-vinüülid ja meeldivad taaskohtumised Pariisis resideeruvate sõpradega. Ning, et teilgi saaks Pariis järgmisel visiidil vähemalt sama meeldiv olema, siis siin mõned soovitused, kuhu minna, mida teha, mida süüa, mida osta. 

Kust võtta croissant?

Kuigi mul oli oma Pariisi-nimekirjas väga palju erinevaid kohvikuid, siis kuidagi juhtus nii, et pea kõik hommikusöögid, lõunad ja õhtused einestamised said spontaansed. Mis iseenesest ei ole halb, sest nii avastabki uusi suurepäraseid söögikohti, mida tulevikuks oma nimekirja lisada. Nii et, kui olete avatud uutele lemmikutele, siis soovitan väisata selliseid kohti nagu Le LouLou, Season, Le Guynemer ja Café Saint-Victor. Üks soovitus veel. Kuna Eiffeli torn on nüüd piiratud klaasist taraga, siis on selle ümbruses eriti rahvarohke ning liikumine pisut ebamugav. Kui sul otseselt ei ole plaanis torni külastada, siis soovitan seda nautida kaugemalt – päikeselisel päeval miks mitte Galeries Lafayette’i katuserestoranist, kus lisaks tornile avaneb suurepärane vaade vaat et tervele Pariisile. Ja muide, see on taimetoidurestoran. 

Palun, käi muuseumides

Nendest muuseumidest, mida mul seekord õnnestus väisata, kirjutasin pikemalt selles artiklis siin. Kindlasti soovitan teha ära eeltöö ning vaadata, mis näitused millises muuseumis parasjagu avatud on, sest nii võib näiteks kogemata „koperdada” moenäitusele skulptuurimuuseumis, ja vastavalt sellele oma trajektoorid paika panna. Lisaks soovitan jalutadeski silmad lahti hoida, sest paljude näituste plakatid on Pariisi tänavatel väljas ning nii võid ootamatult leida veel väisamist väärt kohti. 

Osta ühekordne kaamera!

Anna oma nutitelefonile puhkust ning jäädvusta Pariisi teistlaadi formaadis. Ma polnud ammu ühekordset kaamerat soetanud ning ootan juba põnevusega, millised meeldivalt „toored” fotod ilmutusest naasevad.

Jaluta, lihtsalt jaluta

Meie peatusime seekord Ladina kvartalis, mis on täis kauneid väikseid tänavaid, imelisi tänavakohvikuid ning loomulikult asub siin ka Jardin du Luxembourg ehk Luksemburgi aed. Ladina kvartal ei ole ka liiga kaugel teistest „põhikohtadest”, nii et päeva kohustuslikud 10 000 sammu said kodukandi ning Süda-Pariisi vahel iga päev vägagi ruttu täis. 

Ja lõpetuseks, tee vähemalt üks väga turistikas asi. Meie käisime seekord hilisõhtusel paadisõidul mööda Seine’i. Paat väljus Norte Dame’i juurest, sõitis pool tunnikest ühele poole, pool tunnikest teisele poole, mis tähendab, et selle aja jooksul saab nähtud särav Eiffeli torn, suveõhtutel ääretult elav jõeäär, õhtutuledes Louvre ning palju muudki. Ja kindlasti lase teistel turistidel endast ühekordse kaameraga pilte teha. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid