Karl Lagerfeld (1933–2019)

Foto: Karl Lagerfeld

Täna tabas moemaailma suur kaotus. Keset tempokat Londoni moenädalat saabus Pariisist teade, mis pani kõik pausile – 85-aastasena lahkus meie seast ikoon, legend, visionäär Karl Lagerfeld.

On raske sõnadesse panna, kui meeletu oli Lagerfeldi panus meie moeajalukku. Ennekõike jääb ta meie mällu kui Chaneli moemaja loominguline juht, pidades seda ametit rohkem kui 35 aastat. Lisaks oli ta Chaneli kõrvalt aastakümneid nii Fendi kui ka omanimelise moebrändi peadisainer. 

Lagerfeldi moeteekond sai alguse 1952. aastal, mil ta kolis Saksamaalt Pariisi. Just seal inspireeris teda moe vallas Christian Dior alustuseks moeillustratsioonidega katsetama. Vaid mõni aasta hiljem jäi ta silma Pierre Balmainile, kes kutsus Lagerfeldi endale assistendiks. Sealt edasi jätkus ta teekond Jean Patou moemajas ning 1964. aastal sai temast disainer Chloé moemärgi juures. 1965. aastal ühines Lagerfeld Fendi moemajaga ning just temale võlgneb moemärk oma brändingu topelt-F-id. Tema Chaneli muinasjutt sai alguse 1983. aastal. Viimase kahe kohta on Lagerfeld kunagi öelnud järgmist: „Fendi is my Italian identity, and Chanel is my French one.”

Kindlasti jääb Karl Lagerfeld moemaailmale meelde ka oma huumorimeele ja meeleolukate väljaütlemiste poolest. Ning mehena, kes oma viimse päevani tõestas, et „black and white always looks modern, whatever that word means.” 

Igavesti legend, igavesti „Kaiser de la mode”. 

Kommentaarid