3 teistlaadi muuseumi, mida Pariisis külastada

3 teistlaadi muuseumi, mida Pariisis külastada

Foto: Portail.ee

Louvre, Musée des Arts Décoratifs, La Fondation Louis Vuitton – neid suurejoonelisi Pariisis asuvaid muuseume teavad ilmselt kõik ning kahtlustame, et nii mõnelgi Portaili lugejal on vähemalt mõni neist juba kord ka külastatud. Kui aga tahaks vahelduseks kogeda Pariisis pisut teistlaadi kultuuri? Siis soovitame sammud seada kolme alloleva muuseumi suunas, mis kõik ei ole ehk veel nii kuulsad, kuid on kindlasti vähemalt sama palju külastamist väärt.

Musée du Parfum

3-5 Square de l’Opéra-Louis Jouvet

Nagu nimest juba välja lugeda võib, on see muuseum pühendatud parfüümidele ning parfüümiajaloole. Kuigi muuseumi taga seisab Fragonardi parfüümimaja, on muuseum ise meeldivalt „neutraalne” ning keskendub parfüümide sünni ja valmistamise lugudele. Soojalt soovitame ühineda ingliskeelse tuuriga, kus giid räägib põnevaid fakte parfüümide elust ning lõpetuseks paneb proovile ka igaühe lõhnameeled. 

Musée Bourdelle

18 Rue Antoine Bourdelle

Skulptor Antoine Bourdelle’i järgi nime saanud muuseum annab külastajatele ülevaate sellest, kuidas 19. sajandi lõpus ning 20. sajandi alguses valmisid nii väiksemad kui ka suurejoonelised skulptuurid. Muuseumi mitmed ruumid olid aastatel 1885–1929 just nimelt Bourdelle’i stuudioks ning täna saab nendes tööruumides ka vabalt jalutada. Loomulikult ei puudu muuseumist ja selle kaunist sisehoovist hulk hästi säilinud teoseid nii Bourdelle’ilt endalt kui ka teistelt tolle aja skulptoritelt. Muuseumi teevad aga veel erilisemaks külalisnäitused ja see, kui osavalt on külalisnäituste eksponaadid pandud kooskõlla olemasolevate skulptuuridega. Nii on muuseumis 15. novembrini avatud moenäitus „BACK SIDE / DOS À LA MODE”, kus tehakse kummardus moedisainile, mis loodud kaunistama kandja selga. 

Palais de Tokyo

13 Avenue du Président Wilson

Palais de Tokyo ehk Tokyo palee on moodsale ja kaasaegsele kunstile pühendatud muuseum. Kusjuures, see on Prantsusmaa suurim kaasaegsele kunstile pühendatud muuseum. Juba sellest võib järeldada, et Palais de Tokyo grandioossest hoonest võib leida mitmeid suurejoonelisi näituseid mitmetelt moodsa kunsti maailmanimedelt, kes ei karda nihutada piire ega olla vajadusel oma näitustega ka ühiskonnakriitilised. Muide, muuseumi välikohvikust avaneb vaade ka ei millelegi muule kui Eiffeli tornile. 

Vaata allolevast galeriist Portaili tänavu juulis tehtud jäädvustusi nimetatud muuseumitest ja näitustest!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid