Anni Jürgensoni lemmikkohad Soulis

Foto: Anni Jürgenson

Usutavasti ei vaja Anni Jürgensoni nimi Portaili lugejatele tutvustamist. Samal ajal, kui ühed jälgivad Anni tegemisi modellimaailmas, hoiavad teised kätt pulsil tema tegemistel ehtekunsti vallas. Meie elame kaasa kõigele, mida Anni ette võtab, kuid kõige enam meeldib meile see, kui hästi ta jäädvustab oma reise mis tahes maailma paigus.

Ent eriti meeldib meile see, et Anni suudab alati oma reisidelt (olgu tegu Palm Springsi, Havanna või Firenzega) leida põnevaid kohakesi, kuhu ehk tavaturist alati ei satugi. Nii palusimegi Annil, kes veetis käesoleval suvel mitu head kuud Soulis, tuua välja oma lemmikkohad, mis võiksid teistegi Lõuna-Koreasse suundujate radarile jõuda. Anni, sõna on sinul!

Coffee Hanyakbang

Hanyakbang on kindlasti kõige erilisem kohvik, mida ma Soulis külastanud olen. Kahekorruseline kohvik on justkui reis ajas tagasi Jaapani koloniaalajastusse – kriuksuvad puitpõrandad, vinüülimängija ja detailirohke antiikmööbel, mis kõik kaunistatud musta laki ja lummava pärlmutriga. Kohapeal käsitsi röstitud ubadest hand drip on imehea ja mõnus vaheldus mõrudele americano’dele, mida kõik ketikohvikud Soulis pakuvad.

Aadress: 16-6 Samil-daero 12-gil, Jung-gu, Soul

Low Coffee Hannam

Low Coffee popis Hannam-dongi piirkonnas on minimalistlikus võtmes hoopis teises äärmuses, kuid sellegipoolest väga populaarne Souli Instagrami-staaride seas. Seal saab iga kord näha väga stiilselt riietuvaid tüdrukuid, kes veedavad poole kohvikus oldud ajast oma ice latte’st ja käekotist hoolikalt pilte tehes. Kohe Low Coffee vastas asub sama omaniku loodud Cosmic Mansion, mis valmistab imelisi parfüüme ja lõhnaküünlaid.

Aadress: 31 Itaewon-ro 54-gil, Yongsan-gu, Soul

Low Classic

Kui poodlemisest rääkida, siis ausalt öeldes tundub, et kõik Korea riidebrändid kas kopeerivad üksteist või Euroopa brände, seega on midagi unikaalset üsna keeruline leida. Üleüldse müüakse 90% kiirmoepoodides täpselt samu riideid, lihtsalt erinevate siltidega. Ei imestaks, kui need kõik pärinevad otse Dongdaemuni hulgimüügiturgudelt. See kusjuures on ka omaette huvitav attraction Soulis. Nimelt asuvad Dongdaemuni piirkonnas hiiglaslikud turud, kümned tuhanded poed ja mitmed suured kaubamajad, mis avatakse alles südaööl ja kauplemine kestab kuni varaste hommikutundideni.

Teine huvitav fenomen on see, et enamik riidebrände ei tooda erinevaid suurusi, kõik on free size ning paljudes poodides ei tohi pluuse ja T-särke enne ostmist üldse selga proovidagi. Originaalseid ja meeldejäävaid poode olen Soulist leidnud vaid käputäie, üks neist on Low Classic populaarse Garosu-gili ostutänava vahetus läheduses.

Aadress: Nonhyeon-ro 159-gil, 57, Sinsa-dong, Gangnam-gu, Soul

Ikseon-dong

Ikseon-dong on 1920. ja 1930. aastatel ehitatud traditsiooniliste Korea majadega (hanok) elamurajoon, kus on justkui aeg seisma jäänud ja elu kulgeb omasoodu, hoolimata ümbritsevatest pilvelõhkujatest. See on üks väheseid piirkondi Soulis, kus on veel tunda vanaaegset hõngu ja tegutsevad traditsioonilised teemajad. Viimaste aastate jooksul on piirkonnas kanda kinnitanud mitmed uuenduslikud restoranid, kokteilibaarid, lillepoed ja parfüümistuudiod, meelitades kokku kohalikke noori. Ikseon-dongi tasub kindlasti külastada, enne kui see muutub sama turistikaks ja kommertslikuks kui Bukchon Hanok Village.

Dongdaemun Design Plaza

Dongdaemun Design Plaza on Zaha Hadidi disainitud megakompleks, kuhu kuuluvad näitusehallid, konverentsisaalid, disainipoed ja kohvikud. Seal on alati põnevaid moe- ja disainiteemalisi näitusi ja üritusi. Hetkel näiteks on väljas Louis Vuittoni ulatuslik näitus. Ka Seoul Fashion Weeki moeetendused toimuvad just seal.

Aadress: D281, Eulji-ro, Jung-gu, Soul

Külasta ka:

Sikmul: Korea moefotograafi Louis Parki loodud kohvik-baar, mis on natuke, nagu Telliskivi Loomelinnak meets old Korea.

1920: restoran, kuhu kõik lähevad nii hea toidu kui ka Instagrami-sõbralike roosade tugitoolide pärast.

Tteuran: Korea maiustused ja tee, mida saab nautida hanok-majas põrandal istudes.

Rohkemateks reisiinspiratsioonideks hoia Anni tegemistel silma peal tema Instagrami-kontol @annijurgenson ja blogil Stylehurricane.

SaveSave

Sarnased artiklid

Kommentaarid