Oui-oui, minu isiklik French pharmacy

Millega tegeleb kodus värskelt emaks saanud veebiportaali peatoimetaja? Eks ikka tuhande asjaga korraga, mis kõik graafikusse minutilise täpsusega sätitud. Ning muuseas ka uute ilukokteilide katsetamisega, sest iial ei või teada, millal on ka meigivabas olekus vaja adekvaatne välja näha.

3-kuuse preili emana ei ole mu ilutoodete eelistused loomulikult samad, mis need olid ehk paar aastat tagasi, kui näole määrida sobis enamvähem kõike, sest huvi igasuguseid ilutooteid proovida oli suur. Täna jõuavad minu iluriiulile tooted, mis täidavad kolme kriteeriumit: need on lõhnatud, imenduvad kiiresti ning lihtsas keeles öeldult – ei sisalda mingit jama. Tõenäoliselt seetõttu ongi viimasel ajal minu ilutoodete varamus esikohal just apteegikosmeetika.

Iga ilumaan teab kindlasti prantslannade väiteid, et nende hea väljanägemise taga on klassikaline punane huulepulk ning kõike head ja paremat enda alla koondav French pharmacy (ning ehk on oma osa mängida ka punasel veinil ja värskelt küpsetatud baguette’idel). Selliseid apteegibrände nagu Avène, Bioderma ja Vichy käiakse Prantsusmaal jahtimas teiselt poolt maakeragi ning tegelikult igati õigustatult.

Minu enda värkseim avastus Prantsuse apteegi ilumaailmast on bränd nimega Filorga ja kuigi see minule nii tuttavalt ei kõlanud kui eelpool nimetatud kolm, siis juba esmavaatlusel tundus, et meid ootab ees meeldib tutvumine. Loomulikult valetaksin, kui ütleksin, et oma osa selles, et Filorga minu iluriiulile jõudis, ei mänginud toodete minimalistlikud valged klaaspakendid. Järgmine samm on kindlasti neile kaaslaseks muretseda ka Filorga kontrastsed mustades pakendites tooted. Aga ärgem rutakem veel sündmustes ette, vaid lubage mul teile tutvustada nelja Filorga toodet, millega ma viimastel nädalatel flirtinud olen.

Filorga Nutri-Filler näokreem

Ma olen viimasel ajal kuidagi endalegi märkamatult hakanud kasutama aina vähem näokreeme ning rohkem seerumeid või erinevat laadi kontsentraate. Ehk kõike, mis imendub kiiremini, kuid toimib efektiivsemalt. Selle kreemi puhul olen enam kui nõus võtma need mõned lisaminutid iseendale ning laskma kreemil korralikult imenduda, sest ei ole midagi öelda – lubadus mõjuda näonahka rahustavalt ja toitvalt saab enam kui täidetud. Näokontuuride korrigeerimise kohta ma praegu veel midagi öelda ei oska, kuid „tihedamaks” on näonahk muutunud küll. Ning ma eeldan, et see on igati positiivne märk.

Filorga Lift-Structure päevakreem

On igati õigustatud küsimus „Mida teeb 31-aastane lift-structure-nimelise tootega?”, ent kui mu ema on mulle midagi näohoolitsuse kohta õpetanud, siis selleks märksõnaks on ennetustöö. Ning selle, et hüaluroonhape teeb näonahaga imesid, olen ma ise aastatega juurde õppinud. Antud toote koostise peamisteks aktiivaineteks on Plasmatic Lifting Factors® ehk kokteil raku kasvufaktoritest, kollageenist ja hüaluroonhappest. Kuigi see võib kõlada kergelt ulmeliselt (raku kasvufaktor, what?), siis tegelikult ei tähenda see muud, kui et näokreem mõjub silendavalt ning muudab naha pringimaks, mis tegelikult kuuluvad juba 31-aastase päevakreeminõudmistesse küll. Tunnistan, et igapäevaselt ma antud kreemi ei kasuta, vaid hoian seda puhkudeks, kus hommikune peegelpilt lisaturgutust nõuab.

Filorga hapnikuga küllastav mikrokooriv näovesi

Ma pean ütlema, et just selle toote suhtes olin ma mõneti ettevaatlik. Kui toote nimi sisaldab sõna „peel”, siis meenub mulle ikkagi happeline koorimine, mis reeglina lõpeb parajalt punetava näonahaga. Lisaks on mul kogemusi peeling-näopuhastuspadjakestega, mille kasutamise järel tuli näonahk kindlasti ära pesta, sest muidu võis hape näonahale liiga agressiivselt mõjuda. Filorga näoveel on aga pakendil selgelt kirjas, et seda maha pesema ei pea, kuid soovitatav on siiski vältida silmakontuure. Ning teate mis? See on tegelikult meeldivalt õrn näovesi, mis paneb näonaha ehk kergelt õhetama, kuid mina tõlgendan seda täpselt õiges koguses naha ergutamisena. Näovett on soovitatav kasutada pigem õhtul kui hommikul, näiteks peale meigieemaldust ning enne näoseerumi või -kreemi pealekandmist. Täpselt nii ma ka tegin ning tänaseks on igasugune ettevaatlikkus selle toote ees kadunud. Lisaks meeldib mulle selle tootepudeli pump, mis doseerib ühe vajutusega vatipadjale täpselt õige koguse näovett.

Filorga Hydra-Hyal seerum

Ning lõpetuseks toode, millest ma sattusin enim vaimustusse, ehk päriselt „müts maha”, „meeletu aplaus”, „tuled ja viled” tüüpi vaimustusse. Juba peale paari kasutuskorda nägi mu näonahk välja, nagu oleksin hüaluroonhapet nii hommiku- kui ka õhtusöögiks joonud (ega tootelt, mis sisaldab nelja tüüpi hüaluroonhappeid, vähemat ootakski). Ning arvestades seda, kui kiiresti seerum minu näonahka esimesel kasutuskorral imendus, siis oli see janukustutus igati vajalik. Ja kas teate seda tunnet, kui mõni ilutoode on nii hea, et tahaks seda kogu aeg kasutada, aga samas ei taha, et see liiga kiiresti otsa ka saaks? Täpselt sellised tunded mul selle 30-milliliitrise eliksiiri vastu ka on. Well done, Filorga!

Kõik mainitud Filorga sarja tooted on müügil Apotheka Beauty e-poes, mis on Eesti suurima tervislike ilutoodete valikuga pood. Kas teadsid, et kõik Apotheka Beauty’s müüdavad kaubamärgid on kiitnud heaks kogemustega nahaeksperdid ja apteekrid? Ja et tootevalikust leiab nii apteegikosmeetikat, loodustooteid kui ka dermadekoratiivkosmeetikat? Lisaks avab Apotheka Beauty 8. novembril uues T1 kaubanduskeskuses uudse ja põneva kontseptsiooniga esinduspoe! Poes saab tooteid omal nahal proovida ning osa saada ka põnevatest teenustest, nagu näiteks naha hapnikuga rikastamine, hammaste kiirvalgendus, peanaha ja juuste diagnostika, kõrvade augustamine ja palju muud, millest saab täpsemalt lugeda siit. 

*Postitus on valminud koostöös Apotheka Beauty’ga. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid