5 asja, mida ma õppisin raamatust “Dress Scandinavian”

Julgen häbenemata tunnistada, et ootasin Pernille Teisbaeki raamatu „Dress Scandinavian” ingliskeelset tõlget tõenäoliselt sama kannatamatult kui väikesed lapsed jõule. Ja minu suureks rõõmuks saabusid jõulud tänavu juba septembris, kui see raamat mulle kohalikus raamatupoes lõpuks ometi kätte sattus.

Põhjus, miks see raamat mulle kuidagi erilisemalt korda läheb, ei peitu muus, kui et olen olnud juba aastaid Pernille Teisbaeki stiili andunud jälgija, tema kunagise blogi ustav lugeja ning lõpetuseks, ei ole midagi teha – skandinaavia mood paelub mind nii väga, et suurem osa minu endagi riietumisinspiratsioonist tuleb just nimelt sealsest ilmakaarest.

Ja kuigi ma alguses natuke isegi kahtlesin, kas sellel raamatul tegelikult ka mulle midagi uut õpetada on või kas see suudab mulle tutvustada mõnda uut stiilinüanssi, mille peale ma tõesti pole ise varem tulnud, saan tegelikult öelda, et kui mitte konkreetselt õpetada, siis mitmes mõttes „raputada” suutis see raamat mind küll. Kõige lihtsamini öeldes sain aru, et võiksin välja tulla oma „teoorias olen tugev” seisundist ning kõiki neid tarkusi ka praktikas natuke julgemalt rakendada. Eriti mis puudutab neid viit. Ja punase värvi kandmist.

Chapter 5. The Scandi colour palette

Kuigi meile meeldib nii arvata, ei ole skandinaavia stiil tegelikult ainult must, valge ja hall. Sealse baasgarderoobi moodustavad ikkagi ka beežid, pruunid, tumesinised toonid. Lisaks on skandinaavlased suured kontrastide armastajad ja toovad sisse miks mitte ka midagi kollast (vaadakem või selle raamatu kaant) või hoopis särtsakat punast. Ja just selle punase lisamisega olen sel sügisel väga aktiivselt tegelenud ja võib öelda, et see on osutunud isegi kergelt sõltuvust tekitavaks.

Chapter 9. Hotline bling

Mul oli vahepeal mõne aasta pikkune periood, kus ma ei tahtnud üldse ehteid kanda. Kaelakeed ja kõrvarõngad mõjusid kuidagi ahistavalt, sõrmused olid liiast. Siis suutsin ühel hetkel leida enda jaoks ehted, mis mõjusid kuidagi õigelt – parajalt minimalistlikud, üldsegi mitte kriiskavad. Ja nii on ehted vaikselt minu igapäevastesse komplektidesse tagasi siginenud ning need absoluutselt annavadki juurde selle teatud miski. Skandinaavlastele seda ütlema ei pea, nemad teadsid väikeste ehete võlust juba ammu. Seega, bling it up (aga mitte liiga jõulupuuks)!

Chapter 13. Where did all my money go? (I know I made some)

Minu lemmikpealkirjaga peatükk. Ning ma samastun sellega. Minu raha kipub paratamatult minema ülehinnatud ja ülebränditud käekottidesse. Ja ma armastan viimsetki neist taevani. Ometi ei kipu ma neid igapäevaselt ülemäära palju kandma. Vana hea „hoian erilisteks juhtudeks”? Tõenäoliselt. Ja ilmselt peaksin sellest kiiremas korras üle saama, sest muidu läheb jälle nii, et õhtuseks väljaminekuks end valmis sättides olen sunnitud oma Gucci käekotilt tolmu pühkima, sest ma lihtsalt ei ole seda nii ammu kandnud. You earned it, you bought it, you better wear it!

Chapter 15. The death of the dress code

Kuigi ma olen absoluutselt selle vastu, et inimesed käivad teatris, teksad jalas, siis mulle mõnes mõttes ikkagi meeldib, et meie tänapäevased dress code’id on muutunud mõnevõrra leebemaks. Ja tänu sellele saavad inimesed üritustesse ja punastesse vaipadesse fantaasiarikkamalt suhtuda ning tihtipeale luua väga kauneid komplekte, mis võib-olla täpp täpilt etiketiga kokku ei lähe. Rõõm on näha, et skandinaavlased soosivad väga sellist paindlikkust (ja ei ole saladus, et mulle endalegi meeldib black tie üritustel jumpsuit’idega käia).

Chapter 16. It’s all in the mix

Skandinaavia moemaanidest ei ole kerge osavamaid miksijaid leida. Olen ise ka neist aastate jooksul omajagu eeskuju võtnud ning mulle on väga meeltmööda oma rõivakomplektidele tavapäraseid moereegleid eiravat spin’i anda. Nii ma näiteks võtsin kätte ja otsustasin, et koduse loungewear’ina mõeldud Lindexi Pink kollektsiooni kašmiirkomplekt väärib enamat kui ainult koduseinte vahel viibimist. Seega näen end sellele peale tõmbamas pintsakut, mantlit, miks mitte punast siidsalli (sest skandinaavlaste lemmikud on kihid, kihid, kihid), jalga valged tossud ning off I go!

Püksid ja kudum: Lindex Pink Collection / Pintsak: H&M / Käekell ja sõrmus: Calvin Klein / Kaelakee: Kate Spade

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Sarnased artiklid

Kommentaarid