24 tundi, 24 kaadrit

Kas sa oled kunagi mõelnud, kuidas võiks välja näha Kuldnõela žüriiliikme päev? Just Kuldnõela gala päeval? Tõenäoliselt mitte. Aga kuna mul oli au olla teist korda Kuldnõela žüriis, siis mõtlesin, et miks mitte seda teekonda hommikustest ettevalmistustest õhtuse nõelaüleandmiseni jäädvustada – ja jagada.

Lisaks tavapärastele hommikustele tegevustele, nagu rohelise tee joomine (sest pean praegu kohvist kerget pausi) ja D-vitamiini manustamine, kuulus Kuldnõela hommikusse paratamatult „the annual #tallinnfashionweek shoe dilemma” ehk imeline küsimus, kas planeerida õhtuks kuldsed või hõbedased jalavarjud. Võidu said kuldsed. Riided ja muud aksessuaarid olid valmis pandud juba eelmisel õhtul, seega ei jäänud muud üle, kui otsustada, millise parfüümi järele võiks käsi just sel päeval haarata, ning uksest väljas ma olingi.

Kes ehk ei tea, siis mööduvad minu tööpäevad jätkuvalt ka Polhem PR Estonia ruumides, hoolitsedes selle eest, et meie klientidest moe-, ilu- ja sisustusbrändid kenasti meediapildis püsiksid.

Töiste tegemiste järel võtsin erilisemat laadi sündmuse puhul suuna Kaubamajas asuva MAC Cosmeticu leti poole. Sellest kohast on vaikselt saamas minu moenädala go-to meigipeatus, sest ma võin alati kindel olla, et sealsete meigitüdrukute tulemus on spot on! Ning kõigile, kes küsisid – seekordse meigi autoriks oli Helen Arula.

Telliskivis asuvale Vaba Lavale, kus seekordne Tallinn Fashion Week toimub, jõudsin täpselt nii palju varem, et sain uudistada backstage’is (minu jaoks alati põnevaim koht moeetenduste eel), soovida edu nominentidele ning saada juhised auhindade üleandmiseks. Nimelt sain mina endale seekord au anda üle tänavune Hõbenõela auhind.

Muide, kas te teadsite, et Kuldnõel ja Hõbenõel ei ilmu võitjate väljakuulutamise ajal kuskilt maagilisest kohast (näiteks lava tagant), vaid tegelikult saabub see saali žüriiliikmetega ning jääb kõikide moeetenduste ajal žüriiliikmete valve alla. And let me tell you, ei ole absoluutselt lihtne manageerida enda süles korraga fotokaamerat, telefoni ning massiivset nõela (mida sa pead veel käega kergelt varjama, et ümberistuvad inimesed ei näeks, kelle nimi nõelale graveeritud on).

Tõenäoliselt on selgemast selgem, et eilsed kuus moeetendust kõikide nominentide osalusel olid lihtsalt suurepärased ning nautisin väga seda, mida meie moeloojad lavale lõid ja tõid.

Kui etendused läbi, oligi aeg auhinnad üle anda. Hõbenõela andsin isiklikult üle Mare Kelpmanile, kelle suur austaja olen niigi, ning seetõttu oli minu jaoks isegi kergelt tähenduslik, et just minul oli au Marele nõel ulatada. Kuldnõel läks seekord igati õigustatult Kristina Viirpalule.

Tallinn Fashion Weeki avapäeva moespektaakel peetud, läks mu edasine tee otsemaid kodu poole, sest moepidu jätkub veel kolme päeva vältel ning ei saa ju kogu jaksu ja energiat esimesel õhtul ära kulutada. Koju jõudes kontsad jalast, meik maha, väike sotsiaalmeediaring… ning good night it was!

Sarnased artiklid

Kommentaarid