Toonikust läbi ja lõhki

Toonikust läbi ja lõhki

Foto: by mukk

Kunagi räägiti toonikust kui näoveest, millega võeti meiki maha. Jäeti mulje, nagu nägu ei peagi pesema, kalla ainult toonikut vatile ja puhasta sellega oma sihverplaat ära. Aasta on nüüd 2019, näohooldustooteid rohkem kui kunagi varem ning toonikud on kreemide ja seerumite virvarris tahaplaanile jäänud. Mis see toonik siis ikkagi on ja miks seda üldse vaja on? Või kas üldse on?

Eks on ikka, sest toonik valmistab naha ette seerumi ja kreemi kasutamiseks. Järjekord on selline, et toonikut peaks kasutama pärast näopuhastust ja enne seerumi peale kandmist. Toonik eemaldab nahalt järelejäänud rasu, surnud naharakud ja mustuse ning tasakaalustab naha pH-taseme. Tooniku koostises on tihti nahka hooldavad osised, näiteks glütseriin, antioksüdandid ja põletikuvastased ained, samuti rikastatakse neid vesiniku ja hapnikuga. Nagu muudegi näohooldustoodete puhul, peaks ka tooniku valima vastavalt nahatüübile. Nii aitab see korrigeerida kas rasu, aknet või hoopis kuiva nahka. Sel juhul tasuks kindlasti jälgida, et toode ei sisaldaks alkoholi, kuna see on väga kuivatava toimega. 

Kui toonik on enamasti väga vedel ja seda saab kasutada vaid vatipadjaga nägu tupsutades, siis mõnel brändil on toonik juba seerumiga kombineeritud ja see teeb vedeliku geeljamaks. Nii saab seda peopesale kallata ja sõrmedega näole kanda, kulutades niiviisi tunduvalt vähem toodet. Samuti on täna toonikut saadaval pihustiga pudelis, mis teeb selle kasutamise päeva jooksul turgutust vajades eriti mugavaks. Kui nahk on veel õrnalt toonikust niiske, kanna näole kreem. Nii tagadki parima niisutuse.   

Vaata allolevast galeriist, millised on Portaili toimetuse lemmiktoonikud!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid