Milliseid ilutooteid lennukisse kaasa võtta? Barbara teab!

Milliseid ilutooteid lennukisse kaasa võtta? Barbara teab!

Foto: Rimowa

Reisida armastavad inimesed teavad, et tundide viisi lennukis istumine ei mõju hästi ei enesetundele, silmadele ega ka nahale. Kuid kõigil meist on tegelikult väga lihtsa vaevaga võimalik kohale jõudes värske ja särav välja näha. Ning mitte selleks kuuendas reas istudes inimesi hirmutada, kangasmask näol. Kuna ilmselt keskmine eestlane soovib siiski tagasihoidlikumat joont hoida, anname nõu, kuidas enda naha eest muul moel hoolitseda.

Lennu ajal on pea võimatu, et nahk ei kuivaks. Meie kodudes on soovituslik õhuniiskus 35-50%, lennukis on see aga umbes 20% või veelgi madalam. Lisaks suure koguse vee joomisele peaks lennusõidu ajal nahka välispidiselt turgutama ning haarata võiks näiteks hea niisutava kreemi ja hüaluroonhapet sisaldava seerumi järele. Et enda elu lihtsamaks teha, võikski juba lennule minnes kasutada minimaalselt meiki või reisida au naturel. Küll aga tasub ka jumestamata nahka puhastada enne lennukisiseseid iluprotseduure. 

Omal valikul kreemi või õli võiks lennureisi ajal kasutada iga nelja tunni järel, huulepalsamit tihedamini, kuna see kipub huultelt kiiresti maha kuluma. Lisaks klassikalistele niisutajatele on lennureisi ajal väga mugav kasutada näospreid, mida saab ka istmelt lahkumata suurema vaevata üle näo piserdada. Siinkohal tasub meeles pidada, et lennukisse saab kaasa võtta vaid näohooldustooteid, mis on kuni 100 ml pakendis!

Muidugi on parim viis lennureisil ajaveetmiseks üleüldse magamine. Neile, kes armastavad magada silmamaskiga, soovitame kindlasti kasutada naturaalseid materjale! Polüester ja fliis ei lase õhku läbi ning võivad silmad hoopis tursesse ajada – ja sellisena ei taha meist keegi sihtkohta jõuda.

Nagu juba mainitud, tasub õhusõitu nautides palju juua. Kui teile ka pakutakse magusaid karastusjooke, kohvi või alkoholi, on siiski hea mõte piirduda veega ja teie nahk tänab teid. Samuti ei tee head suure soolasisaldusega kartulikrõpsud ja pähklid. Kohv ja sool viivad kehast vedelikku välja ning kuivatavad nahka veelgi.

Ning lõpetuseks. Olles juba õnnelikult tagasi maa peal ja jõudnud näiteks hotelli, võiks pärast naha uuesti puhastamist teha ühe korralikult niisutava ja toitva näomaski ja seejärel turgutada seerumiga. Ja kui silmad ikkagi suutsid kergelt paiste minna, siis soovitame alati kogu terve toimetuse aegumatut ilunippi: silmaaluste kompress minibaari külmade joogipudelikestega!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid