Ise pruuniks isepruunistajaga – lihtne!

Ise pruuniks isepruunistajaga – lihtne!

Foto: MÁDARA

Suvi on Eestisse jõudnud ja päevitamisvõistlused võivad alata. Või kas ikka võivad? Arvamusi on erinevaid, kuid meie leiame, et isepruunistava tootega kaunis jume saavutada on tunduvalt lihtsam ja nahasõbralikum, kui tundide viisi päevitada ja võib-olla hiljem ka päiksepõletuse käes vaevelda. 

Me elame (õnneks) ajal, mil isepruunistavate toodete valik on ääretult lai, poelettidelt leiab isepruunistuvaid kreeme, õlisid, spreisid, vahtusid, miks mitte ka salvrätikuid. Kuidas neid aga kõige mõistlikumalt kasutada? Sellest täna räägimegi. 

Kui meelepärane pruunistaja on valitud, siis alustame eeltööga. Kuna suvel katab keha tunduvalt vähem riideid, võivad ka päevitusapsakad kergemini välja paista. Et neid vältida, tuleks alustada korralikust keha- ja näokoorimisest. Lisaks peaks pudelipäevituse päeval raseerimise vahele jätma. 

Järgmine saladus peitub kuiva naha ettevalmistuses korraliku kreemikihiga küünarnukid, põlved, kannad ja jalalabade küljed ning küüneservad. Samuti on soovitatav kreemitada kulmud ja juuksepiir ning kui on plaanis kogu päevitamisprotseduur läbi viia paljaste kätega, siis tuleb ilmtingimata ohtralt niisutada ka peopesasid, küüneservi ja randme väliskülgi. Kindlasti ei tohiks siinkohal aga kasutada õlibaasil kreeme.

Väga huvitav abivahend päevitustoodete pealekandmiseks on kinnas. Harjutamine teeb meistriks, aga kinnast kasutades saame kindlad olla, et peopesad tõesti pruuniks ei värvuks või käekülgedel ei oleks veidraid triipe.

Kui isepruunistav toode on peale kantud, võib niiske vatiga kulmud, juuksepiiri ja huulepealse ala õrnalt ära puhastada. Nii võid kindel olla, et sinna ei jää inetuid rante. Samas peab olema väga ettevaatlik, et nahale ei pritsiks vett, sest sellisel juhul jäävad neile kohtadele pruunistamata laigud! Sellega seoses veel üks huvitav vihje ääretult emotsionaalsetele inimestele kui isepruunistav toode on peale kantud, ei tasu suurest rõõmust või kurbusest nutma puhkeda , nagu kraanivesi, nii toimivad ka pisarad n-ö päevitust eemaldavana. Alguses ei oska ohtu aimatagi, aga kuue tunni möödudes võivad silmanurgast mööda põski alla voolavad päevitamata triibud küsimusi tekitada küll. 

Kui kaunis jume on saavutatud, tasuks pestes ja nahka niisutades kasutada kreeme, mitte õlisid. Õli muudab isepruunistava efekti laiguliseks nagu kaelkirjaku. Samuti tasuks pestes meeles pidada, et kuum vesi ja nuustik on head naha tõhusaks puhastamiseks, ent kui sa oled ennast just pruunistanud, siis oleks parem mõte hoopis õrnalt loputada. Ja kuna sääsehooaeg on alanud, soovitame ka putukaspreid nahale mitte väga lähedalt lasta. 

Kes ei tunne ennast isepruunistavate toodete kasutamises väga kindlalt, võib alustuseks katsetada immutatud salvrätikutega. Eesti turul uued Vita Liberata biolagunevad salvrätikud on immutatud pHenomenal ökoloogilise isepruunistava lahusega, neid on lihtne kasutada ja need annavad pika kestvusega päevituse. Ka Tan Towel pruunistavad salvrätikud lubavad töö vaid paari minutiga ära teha ja juba 2−4 tunni jooksul kauni jume tekitada. Samuti on väga huvitava lahenduse välja töötanud Clarins, mida nad nimetatavad isetoonivaks täienduseks. Tegelikult nii see ka on, piisab vaid mõnest tilgast enda igapäevase kreemi hulka ja saabki samm-sammult kauni jume. Mida rohkem tilkasid lisada, seda kiiremini saab ka kena päevituse. Kellele aga meeldib duši all pruuniks saada, võib osta „pese ja päevita” toote isepruunistava dušikreemi ST.TROPEZilt. Näete, me ju ütlesime, et tootevalik on kirjumast kirjum.

Allpool galeriis leiad ka mõned Portaili lemmikud isepruunistajad. Head päevitamist meile kõigile!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid