KES ON SEE roosa-sinilakaline kaunitar?

KES ON SEE roosa-sinilakaline kaunitar?

Foto: hellofashionstuff.com

Instagram on juba aastaid toonud meieni inspireerivaid jäädvustusi. Me oleme harjunud leidma Instagramist uusi põnevaid brände, üle mõistuse ägedaid inimesi, lemmikkassipilte kuvavaid kontosid… Ühel päeval tõi Instagram minu ellu sellise inimese nagu Pilleriin Leet ning tema roosamannalist kontot vaadates ei suutnud ma ennast vaos hoida ning otsustasin uurida, kes see eestlanna on.

Pilleriin, kes sa oled ja kust sa tuled?

Naljakas – see on justkui kerge küsimus, aga vastata ma sellele tegelikult ei oskagi. Alustan siis nii, et olen Pilleriin, suure südamega Tallinnast pärit tüdruk, kes hetkel resideerub Hollandis ja on juba varajasest lapsepõlvest olnud natukene teistmoodi kui teised. Kunst on olnud minu väljendusallikaks sellest ajast saadik, kui ise ennast mäletan. Ma olen veidi lapsemeelne, arg ja kergeusklik. Mul on suured unistused – nagu meil kõigil –, aga eriti uhke olen ma oma suure südame üle. Ma tahan alati näha inimestes head, neid toetada ja aidata. Minu puhul läheb lause „what you see is what you get” väga täppi.

„Kust ma tulen” küsimus on kerge – minu kodu ja koht, kuhu kuulub mu süda, on minu vanaema ja vanaisa juures Nõmmel, ühes Sihi tänava majas, mille mu vanaisa oma kätega ehitas.

Mis viis su Hollandisse ja mida sa seal teed?

Hollandis olen ma elanud juba umbes 14 aastat ja seda puhtalt tänu emale, kes tahtis oma laste elu paremaks muuta ja meile rohkem võimalusi anda. Ma ei väida, et Hollandisse kolimine ei tulnud suure šokina, eriti 16-aastasele teismelisele, kes oli just oma elu alustamas. Kuna ma pole just kõige avatum inimene, oli nii suur muutus minu jaoks väga raske. Ausalt öeldes on mul mõnikord just seepärast tunne, nagu ma polekski kunagi suureks kasvanud, sest kool jäi ju lõpetamata ja parimad sõbrad Eestisse maha. Hollandis sain aga endalegi suureks üllatuseks KABK-nimelisse kunstiülikooli – ma ei suuda siiamaani uskuda, et pääsesin sinna oma 10. klassi haridusega, tänu oma andele ja IQ-testile. Vahetusprogrammi tegin suurima rõõmuga Eesti Kunstiakadeemias ning lõpetamise järel kolisingi kaheks aastaks Eestisse tagasi, kuid elul olid omad plaanid ning prints hõbehallil Chrysleril tuli ja „kolis” mu Hollandisse tagasi. Täna olengi siin, tuhkrupoisi ema, kergelt kodukana ning proovin ennast blogimaastikul kehtestada, samal ajal toimetades ka sellise ettevõtmisega nagu PillRii.com.

8

Mis sinust saab, kui sa suureks saad?

Kas ma ligi 30-aastase naisena ei peaks juba „suur ja valmis” olema? Kui mulle oleks see küsimus esitatud kuskil 20 aastat tagasi, siis ma oleksin järjepidevalt vastanud, et minust saab kunstnik. Täna ma ei oska sellele küsimusele vastata. Ennekõike sellepärast, et elu on näidanud, et ta on ikka parajalt ettearvamatu ja kunagi ei tea, mis tal sinu jaoks varuks on. Mulle on alati meeldinud mood ja kunst, seega tahaksin end just sellega siduda. Või siis olla lihtsalt üks moearmastajast ema, kellel on armastav ja toetav kaasa ning maja peal ringi jooksmas üks või kaks väikest tuhkrut.

Miks roosa-valge-helesinine?

Kusjuures ma ei ole ise kordagi tähele pannud, et ma just sellist värvipaletti kasutan! Ju siis peab miski mind tõmbama nende pastelsete toonide poole. Võimalik, et selleks on minu „lapselik õrnus”, mis tahab välja pugeda. Tegelikult on värvid mulle alati väga südamelähedased olnud, sest täpselt nagu värv tahab välja paista, tahan mina hallist massist eristuda.

Kes on see inimene, kellele anda krediiti sinu imeliste fotode eest?

Saladus tuli avalikuks! Au ja kiitus läheb minu kallile teisele poolele (sõrmed ristis, loodetavasti varsti abikaasale) Maartenile, kes on mind algusest peale toetanud, minusse uskunud ja minuga sammu käinud sellest hetkest, kui oma blogiga alustasin. Meil on väga hea koostöö, mis väljendub nii minu blogi kujunduses kui ka piltides ja tekstis. Kuna Maarten on ametilt veebidisainer, siis tal on kunstilist meelt ja taipu, kuidas asju luua. Pildistamine toimub meil alati koostööna, kus mina loon kontseptsiooni ja juhendan ning temale jääb jäädvustamine ja muu tehniline pool.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid