HIGH 5: Liisa-Chrislin Saleh

HIGH 5: Liisa-Chrislin Saleh

Foto: Ken Oja

Vaatamata eksootilisele nimele ning välimusele pole Liisa-Chrislin pärit ei Egiptusest ega Indiast, vaid hoopis Lasnamäe paneelmajade džunglist. Jumestuskunstniku, stilisti ja moemuusa kohta võib öelda ka häbematult: „You can take the girl out of the ghetto but you can’t take the ghetto out of the girl.”

Täpselt nii tormilise Liisa-Chrislini intervjuu saigi planeeritud Portaili HIGH 5 artiklisarja teiseks looks. Imetlege ja imestage, sest siit tulevad viis küsimust ja viis vastust LCga.

Millal sa esimest korda tundsid, et nüüd on paras aeg riietuse ja stiiliga hullu panema hakata?

Peas käis mingi klikk ära umbes 15-aastaselt. Olin koolis pigem heidik, üks neist imelikest, nii kaduski kohustuslik kuuluvusvajadus. Sulandumise asemel hakkasin enda erinevust tähistama ja tahtsin oma freak flag’i endisest kõrgemalt lehvitada.

Teritasid oma jumestusoskusi Los Angelese Cinema Makeup Schoolis. Mida see kogemus sulle andis?

Põhjusi Los Angelesse Cinema Makeup Schooli õppima minna oli peale ametioskuste lihvimise mitmeid. Oli selline murranguline aeg elus ja vajadus Eestist minema saada. Otsisin online’is parimat eriefektide kooli, CMS tundus just selline olevat. Enne oma kursuse alustamist närveerisin meeletult – kas olen ikka piisavalt hea – ja nägin õudusunenägusid. Selgus, et Eesti grimmikooli pagas oli väga hea stardiplatvorm. Kindlasti andis see mulle enesekindlust, elukoolist rääkimata.
Mulle väga meeldisid ameeriklaste enesekindlus ja can do attitude. Ja eriti tore on see, et kõik on valmis sinuga oma teadmisi jagama, ka väljaspool kooli ja töökeskkonda. Samas, töötades moevaldkonnas, hindan väga eestlaste maitsekust ja stiilitaju, mis LA staarikultuslikus keskkonnas on pigem kommertslik. Muidugi omandasin ka palju uusi teadmisi, ent ajal, kui pea kõike saab õppida interneti vahendusel, usun, et koolidest on palju olulisem enda entusiasm – tahe praktiseerida ja oma oskusi lihvida. Aina rohkem sümpatiseerib mulle idee vana aja stiilis otse meistrilt õppimisest. Et käidki iga päev ja jälgid, kuidas meister töötab, abistad teda kas või kõige lihtsamates toimingutes ning tema vastutasuks jagab oma nippe ja trikke. Seega valik on muidugi igaühe enda teha, aga ma ütleksin, et grimmi- või jumestuskool ei ole kindlasti ainus tee.

liisa_by_anrike_piel

Kes oleks sinu unistuste modell, kellega tööd teha?

Raske küsimus! Mingi kuulsuse või supermodelli järgi ei ihale. Pigem oleks äge teha koostööd mõne küpsema naisega, kel on endal juba tugev väljakujunenud stiil ‒ miks mitte Yaoi Kusama. Tema looming on olnud mulle väga inspireeriv ja ta tundub väga põnev isiksus. Muidugi ka Erykah Badu, kes on olnud mu ema, õpetaja ja muusa igavesest ajast igavesti. Need tema platvormsaapad! Aga nagu öeldud, siis kuulsusefetišit mul ei ole – ka naine tänavalt, kes ei figureeri meedias või meelelahutuses, võib olla väga inspireeriv.

FKA Twigs või Beyonce?

FKA Twigs on mu hingeõde. Nii tema melanhoolne lüürika kui ka sügavalt sensuaalsed bassiliinid räägivad minuga. Ta on visiooniga naine, kelle iga videot tasub põnevusega oodata, ja väga tuus on see, kuidas ta tantsijana on toonud ka teised tantsijad fookusesse, kes muidu võib olla ei saa teenitud tähelepanu. Muidugi ei saa üle ja ümber tema välimusest, Twigsi look on väga tugev visuaalne tervik, mis kombineerib ülimat õrnust ja gettot – võib öelda isegi sadomasolikku tugevust. Mis siin salata, kaasan seda ka aeg-ajalt oma välimusse. Ilmselgelt on ta mu girlcrush.

Aga! Beyonce. Beyonce on minu silmis naine, kellel on ikooni staatus. Supernaine, kes näib ka oma vigades veatu. Maani lateksmantlis ja hullumeelsetel kontsadel trepist pea ees alla kukkudes hüppab ta püsti ja teeb kontserdi lõpuni (kui ei usu, vaadake Youtube’ist). Ta on popmaailma parim mustkunstnik, kes võlub iga kord aina grandioossemate esitustega – sa tead, et see kõik pole nagu päris, aga ikka usud!

Seega mõlemat on vaja. Alati ei ole jaksu diip olla. Kui on vaja korralikult saba väristada või eksmehele keskmist sõrme näidata, siis viska Beyonce peale – töötab alati!

Vintaaž versus uus mood.

Ikka mõlemad. Tihti ammutab moekunst inspiratsiooni vintaažist ja parimal juhul saab temast tulevikus vintaaž. Vanaaegsetel rõivastel on võime rääkida lugu moeajaloo kaudu ning sama kehtib ka hästi läbimõeldud, südamega tehtud uute riiete kohta. Ma ei soovita iga trendiga kaasa joosta, vaid jääda truuks oma stiilile või miks mitte ka stiilidele. Tarbige kodumaist ja teise ringi või vintaažrõivast. Nii jääb rohi rohelisemaks ja sära silma kohalikele teravate ideedega disaineritele. Peace and much love!

 

HIGH 5 on artiklisari, kus võtame luubi alla meile parimas mõttes silma jäänud inimesed – nii kodu- kui ka välismaalt – ning proovime viie lühikese küsimusega nende elu ja tegemiste tagamaid laiema publikuni tuua. 

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid