Juur – Iittalaga ja Iittalata

Mul on natukene isegi piinlik, et mul võttis nii kaua aega, et jõuda omadega sellisesse restorani nagu Juur. Ülemiste Citys asuv söögikoht on oma fotogeenilisuse tõttu olnud minu to-go, to-eat nimekirjas kuid ja kuid, kuid (kas pole eesti keel ometi imeline!) sellegi poolest jõudsin sinna esimest korda alles septembri alguses.

Edasi läks aga nii hästi, et jõudsin samasse kohta septembri jooksul ka teist korda ning kuna mõlemal kohal kujunes visiit väga sümpaatseks, oleks patt jätta sellekohast infot ka siin jagamast.

Minu esimeses visiidis võib julgelt „süüdistada” (kuigi rohkem pigem tänada) sellist märki nagu Iittala, sest just Juure valis see soome disaini ikoon Taika kollektsiooni 10. aastapäeva tähistamiseks. Visuaalset ilu jagus sellel üritusel hulgi ning peab ütlema, et sai selgeks, et tegelikult polegi see Juur kesklinnast nii ulmeliselt kaugel.

Paar nädalat edasi ning kogunesime Juures Helene, Britta ja Mari-Liisiga, et menüüga juba põhjalikumalt tutvust teha, mekkida kavalanimelisi nii taimetoidulisi kui ka lihaarmastajatele mõeldud roogi, ahhetada peakoka nippide-trikkide ning inspiratsiooni- ja kontseptsioonilugude peale. Kuigi juttu ja einestamist jagus ligi kolmeks tunniks, isu Juurest kui restoranist siiski täis ei saanud. Nagu öeldakse: süües kasvab isu, ning mõned proovimata jäänud magustoidud andsid põhjust lähitulevikus taas sammud Juurde seada.

Sarnased artiklid

Kommentaarid