Üksinda kodus, F_WD-ga

Kui viimasel ajal on palju juttu olnud sellest, et käesolev eriolukord paneb moemärke ümber hindama oma seniseid tegevusi ning muutuma justkui ühise lainena märgatavalt jätkusuutlikumaks, siis on üks jalatsimärk, kellele loodusest hoolimiseks ülemaailmset pandeemiat vaja ei olnud. Saagem tuttavaks – Eestissegi värskelt jõudnud F_WD (nagu forward). 

Hästi lühidalt öeldes on F_WD unisex jalatsimärk, mille streetwear jalanõud valmivad keskkonnasõbralikust veganinahast ja mille detailid omakorda valmivad upcycling meetodil. Mida upcycling tähendab? See tähendab seda, et võetakse muidu äraviskamisele mõeldud materjal ja tehakse sellest uus vähemalt sama või parema kvaliteediga toode. F_WD puhul väljendub see näiteks selles, et jalatsite paelad on valmistatud ümbertöödeldud kalavõrgust ning tallad – samuti taastöödeldud – PET-plastpudelitest. 

Kui aga minna ajas natuke kaugemale, siis F_WD nägi tegelikult ilmavalgust alles eelmise aasta juunis ning selle taga on Korea juurtega disainer Raphael Young, kes töötanud selliste brändide juures nagu Calvin Klein, Jil Sander ja OFF-WHITE. Raphael on öelnud, et F_WD on elustiilibränd, mis on pühendatud paremale tulevikule. „Meie missioon on päriselt vähendada maailma reostust – need ei ole tühjad lubadused, ja tahame seda teha toodetega, mis näevad visuaalselt head välja ning on ka mugavad kanda,” selgitas ta.

Julgen kinnitada, et viimasega ei ole F_WD tõepoolest liialdanud, sest nagu näete, õnnestus mul brändi kevadsuvise kollektsiooni eksemplarid ka omal nahal järele proovida. Sõltuvalt olukorrast muidugi omaenda kodu tingimustes, olles nii fotodel poseerija kui jäädvustaja rollis. Kuidas see võimalik on? Self timer, baby. 

Mis aga veel F_WDsse puutub, siis lisaks sellele, et bränd kasutab oma jalanõudes taastöödeldud materjale, on jalanõud hiljem ka ise ümbertöödeldavad. Ja kui sellest veel vähe oleks, siis on F_WD eesmärk luua ühel hetkel ka täielikult biolagunev mudel. Miks seda veel tehtud ei ole? Sest tööstus lihtsalt ei ole veel omadega sealmaal. Kuid töö käib! Samamoodi nagu käib töö ka ready-to-wear esemetega, sest tänavuseks sügistalviseks hooajaks on F_WD lubanud välja tulla taastöödeldud materjalidest unisex T-särkide, pusade, vihmamantlite, mütside, teksajakkide… ühesõnaga terve tõsise kollektsiooniga. 

Kindlasti vajab märkimist, et Eestis on F_WD esindatud eksklusiivselt ainult Tallinna Kaubamajas, samuti on piltidelgi nähtavad jalatsid saadaval Kaubamaja e-poes kaubamaja.ee. Olgu ka lisatud, et 15.-19.04 on kõik naiste- ja meestemoekaubad, kaasa arvatud jalanõud, Kaubamaja veebipoes Partnerkaardiga -30%.

*Artikkel on valminud koostöös Kaubamajaga.

Sarnased artiklid

Kommentaarid