Ühine digiplatvorm Veneetsia arhitektuuribiennaalil osalevatele riikidele

Foto: Rasmus Jurkatam

Eesti paviljoni eestvedamisel käivitati Veneetsia arhitektuuribiennaalil osalevate riikide ühine digiplatvorm Biennale Pavilions Online (www.biennalepavilions.com), mis annab ülevaate arhitektuurimaailma kõige olulisematest teemadest, koondab infot rahvuspaviljonide näituste kohta ja kus saab osa live-sündmustest ja vestlustest. Hashim Sarkise kureeritud ja algselt aasta eest toimuma pidanud Veneetsia arhitektuuribiennaal teemal „Kuidas me koos elama hakkame?“ („How will we live together?“) avatakse 22. mail.

Digiplatvormi idee algataja Eesti ekspositsiooni komissari ja Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järgi sõnul on biennalepavilions.com eesmärk suurendada biennaalist osasaajate arvu ja tõsta rahvuspaviljonide ekspositsioonide väärtust ning nähtavust. „Idee sai alguse Veneetsia biennaalil osalevate riikide ühistest kohtumistest, mis innustas looma ühist virtuaalkanalit kõige aktuaalsemale arhitektuuridiskussioonile. Loodud platvormi kaudu saavad rahvuspaviljonide näitustest ja sündmustest osa ka need, kes Itaaliasse sõita ei saa või vastupidi innustab see taas avanevas maailmas võtma ette reisi, et saada osa sellest suurepärasest arhitektuuri manifestist. Oleme väga tänulikud, et meie initsiatiiv digiplatvormi loomiseks teiste paviljonide poolt soojalt vastu võeti ning sellega on tänaseks liitunud pea kolmandik Veneetsia biennaalil osalevatest riikidest,“ lisab ta.

Üleilmse pandeemia tõttu toimub tänavune Veneetsia arhitektuuribiennaal hübriidsündmusena. Muutunud olukord on julgustanud mitmete osalevate riikide paviljone kaasama publikut senisest erinevatel viisidel. Nii viib suur hulk osalevatest riikidest avamisnädalal 2021. aasta mais läbi online-avamisi või hübriidsündmusi ning jätkab suvel ja sügisel arutelude, seminaride jm ürituste korraldamist internetis. Biennalepavilions.com koondab kõik ettevõtmises osalevate rahvuspaviljonide veebisündmused ühtsele veebilehele, mis küll ei asenda füüsilisel kujul toimuvat põhisündmust, kuid suurendab selle mõjukust.

Sarnased artiklid

Kommentaarid