Iris Kivisalu ultraviolettkiirgust täis “Sunshineland”

Foto: Iris Kivisalu

Lisaks Rootsi fotokunstniku Helene Schmitzi näitusele „Mõeldes nagu mägi” on alates käesolevast nädalast Fotografiska Tallinnas avatud ka ühe kodumaise fotograafi, Iris Kivisalu näitus.

“Sunshineland” on Iris Kivisalu teine personaalnäitus. “Vaikust, üksiolemise hetki ning ultraviolettkiirgust täis kaadrid on osa suurest vabast maailmast, milles liikumine on meile siiani tundunud iseenesestmõistetav. Ometigi on see alles uue olemise algus,” kõlab näituse tutvustus. Fragmenteeritud jutustus paneb vaataja oma nahal tundma kauaigatsetud päikese kuuma hingeõhku, hingama sisse mere lõhna ja mõtisklema selle üle, milliseks on tänaseks päevaks igaühe jaoks muutunud vabaduse mõiste…

Iris Kivisalu ise on fotograaf, kes põimib endale omast kerget melanhoolset ja kurblikku maailmatunnetust nii portreedesse, moekunsti, tänavafotograafiasse kui ka dokumentalistikalaadsesse olustikurealismi. Tema varasemad õpingud ajakirjanduse ja sotsioloogia erialadel on tugevalt mõjutanud tema melanhoolse ilu dokumenteerivat stiili, mida tajub vaid talle omastes fotoseeriates. Tema stiil on ajatu, mängides vaataja tajul ning sensoorsetel meeltel, pannes tugevat rõhku detailidele. Lisaks Eesti suurimatele väljaannetele on tema töid avaldanud ka näiteks The Guardian, Der Spiegel, Vogue, Life Framer ja Ignant, samuti Unesco ja Fujitsu väljaanded. 2017. aastal võitis Iris Nikoni rahvusvahelisel portreede ja pulmapiltide võistlusel Grand Prix.

Näitus “Sunshineland” on avatud Fotografiska Tallinna 1. korruse kohvikualas kuni juulikuu lõpuni.

Sarnased artiklid

Kommentaarid