Kaubamaja turundusdirektori Britta Ratase sõnul on Kaubamaja olnud alati kodumaise disaini suur austaja ning pakkunud kasvulava paljudele Eesti moebrändidele. „Meilt oodatakse, et leiaksime ja tooksime klientideni midagi erilist – nii unikaalseid rõivaid argihetkedeks kui ka silmapaistvaid komplekte pidulikeks sündmusteks. Nora Isle’i kollektsioon täidab need kriteeriumid suurepäraselt ega jäta ilmselt ühtegi naisterahvast külmaks. Soovime brändile säravat müügiedu!“ sõnas Ratas.
„Olen ülimalt õnnelik ja tänulik koostöö üle Kaubamajaga. See, et mu bränd on esindatud Tallinna Kaubamajas, kinnitab, et teen õiget asja, ning olen elevil, et järjest rohkem naisi avastab Nora Isle’i. Loodan, et saan oma loominguga lisada nende ellu killukese sära!“ räägib Mariann Saar.
Lisaks edule kohalikul turul on Nora Isle jõudnud ka New Yorki, kus see pälvis positiivset kajastust rahvusvahelises meedias. Brändi DNA keskmes on klassikalised lõiked, mis on ühendatud efektsete, pilkupüüdvate kangastega. Läbipaistvus on oluline element, mida kombineeritakse nii pükste, jakkide kui ka kleitidega ning Nora Isle on tõestanud, et litrid ja pärlid ei ole vaid pühadehooajaks – naised soovivad aasta ringi silma paista ning tunda end erilisena.
Brändi saabumist Kaubamajja tähistati meeleoluka üritusega, kus moesõpradel oli võimalus tutvuda Nora Isle’i tänaseks brändi signatuuriks saanud sädelevate kangastega ja ikoonistaatusesse tõusnud toodetega, aga ka värskete kevadiste mudelite ja värvidega. Õhtut juhtis Rahel ning brändi looja ja disainer Mariann Saar jagas lugusid brändi sünnist ja tutvustas müügile saabunud kollektsiooni.
Vaata fotosid toimunud üritusest galeriis!
Nora Isle’i tooted on saadaval Tallinna Kaubamaja Naistemaailmas ning Kaubamaja e-poes kaubamaja.ee.
Kaubamaja turundusdirektori Britta Ratase sõnul on Kaubamaja läbi ajaloo olnud Eesti disaini ja kunsti suurtoetaja ning käesolevas väärikas koostöös said need kaks märksõna tänu Sigrid Kuusele kokku. „On ütlemata suur rõõm esitleda nii unikaalselt ehtekollektsiooni, mis loodud mõeldes just Kaubamajale. Sigrid leidis sümbioosi ajaloolise väärikuse ja tänapäevase modernsuse vahel ning tänu sellele on tema loodud kollektsioon ajatu. See võiks olla ehtepärand, mida edasi kanda põlvest põlve,“ rääkis Ratas.
Uus ehtekollektsioon toob endaga fluiidseid, voolavaid vorme. On pärleid, on hematiiti. Materjalina kasutas Sigrid enamasti hõbedat ja kullatud hõbedat. Kollektsioonis on esindatud nii kõrvarõngad, ear cuff, sõrmused, prossid kui ka kaelakeed. Viimastega innustab Sigrid ehet mänguliselt kanda – näiteks sättida kee ka käevõruks. Uus kollektsioon on mitmekesine, pakkudes nii statement-esemeid kui ka lihtsamaid igapäevaseid ehteid.
„Me ei saa aega peatada, ent saame talle tähenduse anda. Selle kollektsiooni loomine oli minu viis mõtestada aega mitte kui selle kadumisena, vaid kogunemisena,” jagas oma mõtteid Sigrid Kuusk, lisades, et kollektsioon räägibki sellest, kuidas meie isiklikud ja ühised lood kihistuvad ja voolavad. “Ehted saavad olla üks viis elu tähistamiseks ja märkamiseks. Iga hetk väärib jäädvustamist – ka siis, kui see möödub vaikselt. Kaubamaja on olnud osa Eesti inimeste ajajoonest juba 65 aastat – koht, kust on läbi käinud põlvkonnad, ja kus mälestused saavad ruumi. Mul oli au luua midagi, mis tähistab mitte ainult seda teekonda, vaid ka Eesti disaini elujõulisust.“
Vaata, kuidas tähistati kollektsiooni inspireeriva õhtuga Kaubamaja Naistemaailmas galeriis!
Uue kollektsiooni keskmes on paljudele juba tuttavaks saanud kitseke – nõukaaegne kumjas mänguasi, millega disainer ning tema õed-vennad ja tädilapsed alatasa Oiul vanavanemate juures mängisid. Rännaku lapsepõlvemaastikele tegi aga veelgi erilisemaks asjaolu, et HANNES RÜÜTEL astus oma esimese sammu ehtekunsti maailma.
“Erilise tähendusega ehted sündisid tihedas koostöös 3D-disainer Otto Antsoniga, kes aitas sellesama kitsekese kuju meisterlikult ellu äratada,” selgitab Hannes. Tulemusliku tööprotsessi käigus viimistleti kitsekese figuur just selliseks, et selle suurus ja raskus oleksid kõrvas ideaalsed. Armsaks aktsendiks on ehetele graveeritud sõna “OIU”, mis asub kõrvarõngaste ja kaelaripatsi tagaküljel, olles kui vaikne sosin lapsepõlvest. “Hõbedast kõrvarõngad ja ripatsiga kaelakeed on saadaval nii mati kui ka läikiva viimistlusega, samuti ka kullatud versioonidena. Seda ikka selleks, et nostalgilist kitsekest oleks võimalik uutele rännakutele viia nii kulla- kui hõbedaaustajatel,” lisab disainer.
Ehtekollektsiooni lansseerimine toimus möödunud kolmapäeval Võrtsjärve ääres, looduskaunis Oiu sadamas. Nagu ka HANNES RÜÜTELi loomingus, saavad ka seal kokku lihtsus ja unikaalsus, kodune nostalgia ja nauditav kaasaegsus. Sealne restoran ja iglupark teevad Oiust mõnusa sihtkoha nii sündmuste korraldamiseks kui ka kosutavateks puhkepäevadeks.
Vaata fotosid toimunud üritusest galeriis!
Ehtekollektsioon on juba saadaval HANNES RÜÜTELi esinduspoes aadressil Telliskivi Loomelinnakus, aadressil Telliskivi 60A/3 ning veebipoes www.hannesruutel.com.