HIGH 5: Kärt Hammer

Foto: Tanel Tepper

Kärt Hammer on üks ütlemata kummaline naine. Ta on natuke ropp, aga üldse mitte suu peale kukkunud. Ta näeb alati kuidagi kuri, aga äärmiselt stiilipuhas välja. Ja kui ta ei oleks Portaili sõber, siis me tõenäoliselt natuke kardaksime temast kirjutada. Aga kuna ta seda on, siis me mõtlesime, et piiname teda veidi viie lollaka või vähem lollaka küsimusega. 

Kärt, miks sa maalid? 

Et mitte hulluks minna.

Milline sa olid 18-aastasena?

Noor ja loll. 

Kui Portail oleks outfit, siis milline see oleks?

Minimalistlik maksimalism. Over-sized ülikond YSL kontsadega.  

Eesti bränd, mis teeb kõike õigesti? 

Kõike pole võimalik õigesti teha. Ühte brändi/bändi/kunstilist üksust või isikut üdini heaks või parimaks pidada on minu jaoks võimatu. Sellel on kerge religioosne või psühhootiline alatoon, mis mind segab. Tehakse igasuguseid halvemaid ja paremaid asju, mida maailm enam ammu ei vaja. 

„Õigesti” pole ehk õige sõna selle kohta, aga kui keegi teeb midagi vastavalt oma sisemisele tungile – sest ta teisiti ei saa või ei oska – siis ongi juba hästi. Muidugi, kui selle tegemise juures kõrvalolijad liigset kahju ei saa. Kui disainer/kunstnik on loonud oma väikse maailma, mis pakub teatud grupile midagi rahuldavat või ekstaatilist ja sa tahad tükki sellest maailmast või korraks seda kogeda – siis võiks öelda, et ollakse õigel teel. Aga eks see kõlab ka nagu mingi ususekti kirjeldus. Oluline on skeptiliseks jääda ja mitte liiga tõsiselt võtta. Olgu see siis mood või maailm. Kui kuskilt otsast hakatakse korda looma ja süsteemi suruma, siis tuleks kiirelt kaosesse tagasi kukkuda. Reality check. Maailm on abstraktne.

Mida võiksid mehed naistelt õppida?

Nii mehed kui ka naised võiksid aru saada, et nad on lihtsalt inimesed. Ja inimesed on kõik unisex olendid. Kui keegi on liiga „mees” või liiga „naine”, hakkab asi viltu vedama. Sugu on ületähtsustatud.

Kärdi loominguga saab tutvuda peagi Telliskivi Loomelinnakus avatavas hüpikpoes #4JNE. Samuti soovitame tema tegemistel silma peal hoida Instagramis. 

 

HIGH 5 on artiklisari, kus võtame luubi alla meile parimas mõttes silma jäänud inimesed – nii kodu- kui ka välismaalt – ning proovime viie lühikese küsimusega nende elu ja tegemiste tagamaid laiema publikuni tuua.

Sarnased artiklid

Kommentaarid