#4JNE: ühe neliku üks hüpikpood

#4JNE: ühe neliku üks hüpikpood

Foto: Helina Kõrm

2. septembril avab Telliskivi Loomelinnaku poetänaval uksed ruumispetsiifiline näitusmüük #4JNE, mis ühendab endas moekunsti, ehtekunsti ning maalikunsti ja graafikat. Terveks septembriks loovad neli kodumaist kunstnikku – LAIVI, Crystal Rabbit, Kärt Hammer ja Helina Kõrm – kolme valdkonda ühendava sidusa pood-näituse, kus kõik on müügiks ning vastavalt müügile on kogu väljapanek ka pidevas muutumises. 

Kes aga on LAIVI, Crystal Rabbit, Kärt Hammer ja Helina Kõrm? Võtame agaühe kaupa ette!

Moebrändi I Λ I V I eesmärgiks on pakkuda kvaliteetset alternatiivi peavoolu massimoele ning rikastada kohalikku maastikku värskete ja omanäoliste toodete ja intrigeerivate kontseptsioonidega. Brändi autor Laivi on õppinud moedisaini nii Eesti Kunstiakadeemias kui Aalto Ülikoolis Helsingis. Lisaks on ta täiendanud end õppides ja praktiseerides Londonis, Kopenhaagenis ja Barcelonas. Alates 2014. aastast on ta osalenud mitmetel kaasaegse kunsti grupinäitusel ning eksponeerinud oma loomingut mitmel isikunäitusel.

Vaata ka: https://www.instagram.com/laivi_official/ 

Crystal Rabbit Portaili lugajele ilmselt pikemat tutvustamist ei vaja, seega kordame lihtsalt üle, et tegemist on kaasaegse pesubrändiga mängulisust armastavale naisele. Minimalistliku joonega kehakatted on mõeldud kandmiseks igapäeva riietuse osana, udustamaks piire keha katmise ja näitamise vahel. Brändi asutaja Kristel Jänes on omandanud rätsepa eriala Tallinna Tööstushariduskeskuses ja hetkel õpib Eesti Kunstiakadeemias disainiteaduskonnas.

Vaata ka: https://www.instagram.com/crystal_rabbit_official/ 

Kärt Hammer on õppinud Tallinna Ülikoolis filosoofiat ja kultuuriteooriat ning tegelenud oma õpingutel kunstiteose tõlgendamise võimalikkuse ning võimatuse paradoksiga. Täna keskendub ta oma loomingus puhtesteetilisele ning intuitiivsele abstraktsusele, vältides liigset tekstuaalsust. Alates 2006. aastast on ta osalenud erinevatel grupinäitustel ning teinud isikunäitusi. Lisaks maalikunstile tegeleb Kärt ka kostüümikunsti ja moestilistikaga. 

Vaata ka: https://www.instagram.com/krthammer

Helina Kõrm on Tallinnas elav ja töötav ehtekunstnik ja fotograaf, kelle looming keskendub erinevatele minimalistlikele kuid väikeste viguritega lahendustele. On õppinud Eesti Kunstiakadeemias fotograafiat, Tallinna Ülikoolis kunstiõpetust ning täiendanud end juveliir Heddy Puusepa juures. 

Vaata ka: https://www.instagram.com/heldur

#4JNE hüpikpood avab Telliskivi Loomelinnaku poetänaval uksed 2. septembril kell 15.00 ning jääb avatuks 30. septembrini. 

Hoia hüpikpoel silma peal ka Facebookis

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid