Barberkultuuri esibränd Reuzel Pomade on jõudnud Eestisse

Barberkultuuri esibränd Reuzel Pomade on jõudnud Eestisse

Foto: Reuzel Pomade

Hollandis kahe kogenud meestejuuksuri ja habemeajaja – Leeni ja Bertuse – loodud ikooniline Reuzel Pomade on nüüd kõigi meeste rõõmuks jõudnud ka Eestisse. Maailmas tunnustust pälvinud meestebrändi, mille tootevalikust leiab nii klassikalisi pumateid, habemehooldustooteid kui ka šampoone ja palsameid, eesmärk on propageerida barberkultuuri ning kaduvat habemeajamistraditsiooni.

Leen ja Bertus hakkasid meeste juukseid lõikama juba siis, kui nad olid alles 14-aastased mässumeelsed teismelised. Nende armastusest klassikalise habemeajamistehnika ja -traditsioonide ning rock’n’roll’i vastu , aga ka Kustom Kulture’i ja erinevate subkultuuride mõjust inspireerituna avasid nad Rotterdamis isikliku töökoja Schorem Haarsnijder en Barbier. Nende spetsialiteediks on traditsioonilised, klassikalised juukselõikused, aga ka loomulikult nn kuumarätikumeetodi habemeajamisteenus. Kahe värvika mehe eesmärk on hoida elus kaduvat käsitööoskust, sest just seda üks habemenoa käsitsemine ka tegelikkuses on…

Juuksuritöökoja nimi Schorem peidab endas tõlkimatut sõnamängu, mis viitab samaaegselt nii pahadele poistele kui ka värskelt aetud habemele. Leen ja Bertus on tunnistanud: „Meie jaoks on klassikaline habemeajamine midagi enamat kui lihtsalt amet või oskus, isegi midagi enamat kui käsitöö. See on missioon, kutsumus, võiks öelda, et isegi pühendumus pakkuda ainult parimat lõikust ning teravamaid terasid. Punkt.”

Enam kui 50 aastat kogemust meeste juukselõikuses ja habemeajamises andsid Leenile ja Bertusele ajendi kõrgete standarditega pumatite ning brändi Reuzel loomiseks. Nn vanakooli-habemeajajatena süvenesid nad detailideni pumatite ajaloosse, et luua maailma parim meestetoode – Reuzel. Muide, Reuzel tähendab hollandi keeles searasva, seega on brändi nimi kummardus minevikule, kui juuksepumateid tehti loomarasvast ning lõhnastati õuntega. Tegelikkuses tuleneb väljend „pumat” aga prantsuskeelsest sõnast pomme, mis tähendab hoopiski õuna.

Reuzel Pomade’i pumatid, juuksetoonikud, šampoonid ja palsamid ning erinevad habemehooldustooted on müügil juuksuritöökodades Pardur, Truman ja Rude Rats, samuti Tallinna ja Tartu Kaubamaja Ilumaailmas ning Stockmannis.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid