WOH võitis disainiauhinna Red Dot: Product Design 2020

Foto: WOH

Kuna hallivõitu päeval kuluvad head uudised ikka ära, siis anname rõõmuga teada, et Eesti kaubamärgi WOH ja disainer Margot Vaaderpassi ühistööna valminud innovaatiline riidepuudeseeria WOH Hanger võitis hinnatud rahvusvahelise disainiauhinna Red Dot: Product Design 2020!

Red Dot: Product Design on üks maailma suurimatest disainikonkurssidest, mida on korraldatud juba üle 60 aasta. Märtsis kogunes Ruhri 40 rahvusvahelist valdkonnaeksperti, kes hindasid tooteid viiekümnes erinevas kategoorias. Red Doti tegevjuhi, Dr. Peter Zec, kommenteeris, et konkursil ihaldatud Red Doti võitmine on märk toote kõrgest disainikvaliteedist ning lisas, et žürii kõrgetele standaritele vastamine pole sugugi lihtne. Sellel aastal oli töö esitanute arv rekordiline – välja pandi üle 6500 toote 60st riigist. Päevi kestvate diskussioonide ja testimise käigus hindas žürii toodete juures lisaks välimusele ka toodete innovaatilisust, funktsionaalsust, materjali, ergonoomikat ja kvaliteeti. Žürii kiitis WOHi tooteseeriat funktsiooniga kooskõlas oleva puhta disainikeele eest ning tõi välja ka positiivse fokuseerituse jätkusuutlikkusele.

WOHi riidepuude seeria eesmärgiks ongi edendada ideed ja mõtteviisi kodusest garderoobi eest hoolitsemisest, et rõivad püsiksid kaunitena ning võiksid kesta kauem. Samal ajal pakub riidepuu võimaluse lisada koju, kontorisse või ka poepinnale põhjamaiselt karge ja ilusa disainelemendi. WOHi riidepuud teeb eriliseks materjalivalik ning tootmistehnoloogia. Puud on valmistatud pehmest, taaskasutatud plastkiust koosnevast vildist, mille tulemuseks on õrnalt kare pind. See ei lase rõivastel puudelt kergesti maha libiseda ja hoiab neid turvaliselt paigal. Vormiks on aga inspiratsiooni võetud inimkeha õlajoonest, mis aitab rõivaid paremini optimaalses vormis hoida. Spetsiaalselt WOHi riidepuu jaoks välja töötatud konksu kinnitamise süsteem teeb toote ühtlasi märkimiväärselt vastupidavaks. Tooteseeriasse kuulub neli erinevat mudelit, mis moodustavad võimalikult funktsionaalselt ulatusliku terviku.

Auhinnaga kaasneb WOHi toodete tutvustamine maailma suurimal kaasaegse disaini näitusel Red Dot’i disainimuusemis Essenis, Saksamaal. Red Doti kodulehel avatakse aga 22. juunil ka online-näitus, kus saab auhinnatud tooteid lähemalt uudistada.

Olgi lisatud, et Saksamaa Design Zentrum Nordrhein-Westfalen poolt loodud Red Dot on maailma prestiižseim disainiauhind ning  kujunenud tunnustatud kvaliteedimärgiks. Lisaks tootedisainile antakse auhinda välja ka kommunikatsioonidisaini ja disainikontseptsiooni kategooriates. Eestlastest on varasemalt auhinna pälvinud Mihkel Masso ja Karl Saluveer (Groveneer, 2019), Karl Annus ja Glens lugemisprillid (2017, Glens), Mihkel Masso ja elektrikeris Huum Drop (2015, Huum), Kaidi Ploomipuu ja newWeave vaip (2011, Narma), Julia Maria Künnap ja  söögitool Mari (2010), Hannes Unt ja Restoran Kaerajaan (2008), ning Martin Pärn ja klapplaud Martin (1998, Martela).

Sarnased artiklid

Kommentaarid