Groveneer võitis rahvusvahelise disainiauhinna Red Dot: Product Design 2019

Foto: Groveneer

Eesti disainerite Mihkel Masso ja Karl Saluveeri ning Groveneer OÜ ühistööna disainitud uuenduslik seinakattematerjal Groveneer võitis maineka rahvusvahelise disainiauhinna Red Dot: Product Design 2019. Sellega tunnustati Eesti disaini kõrget kvaliteeti maailma suurimal ja tuntuimal konkursil, mida on korraldatud juba üle 60 aasta. Auhinnaga Red Dot tunnustatakse silmapaistvat tööstusdisaini ja tõstetakse esile kontseptsiooni välja töötanud disainimeeskonda.

Groveneer on innovaatiline “tõmba-ja-kleebi” kinnitusega naturaalsest väärispuidust seinakattematerjal. Toode on eelviimistletud ehk ei vaja peale paigaldamist töötlemist ja lõigatud kujunditeks, mis võimaldab hulgaliselt erinevaid mustreid luua – detaile ja toone kombineerides tuleb iga muster unikaalne. Materjal on viimistletud kõvavahaõliga, mis annab sellele vastupidavuse ning stiilse väljanägemise. Groveneeri teebki eriliseks paigaldamise kiirus ja mustrite loomise lihtsus.

Seoses väärika auhinnaga on Groveneer esindatud ka maailma suurimal kaasaegse disaini väljapanekul Red Dot’i disainimuuseumis Essenis, Saksamaal. Toodet võib näha ka Red Dot’i rändnäitusel, mis varasemalt eksponeeritud Berliinis, Dubais, Hong Kongis, Pekingis ja mujal. Teoseid saab muuseumis näha alates 8. juulist, samast päevast on kõik võidutööd esitletud Red Dot online-näitusel.

Mihkel Masso on tootedisainer, kes varem võitnud Red Dot auhinna Huum Drop elektrikerise disaini eest. Lõpetanud 2015. aastal Taani Kuningliku Kunstiakadeemia magistrikraadiga, töötab praegu vabakutselise disaineri ja disaininõustajana, ühtlasi ka õppejõuna Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini ja sisearhitektuuri osakondades. Ta on Groveneeri kaasasutaja ja peadisainer. Karl Saluveer on aga tunnustatud disaini- ja kommunikatsiooniekspert. Ta on Aasta Disainiagentuur 2018 Hmmm Creative Studio kaasasutaja ning võitnud üle 30 kohaliku ja rahvusvahelise disainiauhinna. Karl on Groveneeri kaasasutaja ja brändijuht.

Groveneer OÜ on aastal 2017 asutatud Eesti ettevõte, mis tegeleb tegevjuht Kaupo Kala juhtimisel naturaalsest puidust seinakattematerjalide arendamise ja tootmisega. Uuri lisa groveneer.com.

Sarnased artiklid

Kommentaarid