7 kodusisustusmõtet fotograaf Sandra Palmilt

7 kodusisustusmõtet fotograaf Sandra Palmilt

Foto: Tõnu Tunnel

Sandra Palm on kahtlemata ääretult hea silmaga fotograaf. Lisaks imelistele kaadritele, mida ta loob, on ta ka üks nendest, kes jääb alati silma maitseka riietumisstiili poolest. Seega ei ole suurt imestada, et ka tema kodu on püüdnud meie pilke esimestest ehitusetappidest peale.

Tänavu sai Sandra Palmi kodu valmis ning kuna meile tundus, et nii hästi sisustatud ruumide taga olev inimene peab sisekujundusest jagama nii ühte kui ka teist, siis palusime Sandral tuua meie lugejateni mõtted, millele peaks tähelepanu pöörama, kui soovitakse saavutada sarnast tulemust. Sandra, sõna on sinul!

Toonid

Kodu sisustama asudes tuleks esmalt võtta rahulikult aega ning põhiasjad paika panna. Üks neist määravatest asjadest on toonide valik. Leia oma kodule ports põhitoone, mis omavahel sobivad, ja jää neile kindlaks. Mööbli ja aksessuaaride valikul püüa neid toone omavahel kombineerida. Möödas on ajad, mil igasse tuppa pandi erinev tapeet ja parkett.

Materjalid

Nii nagu peavad paika saama põhitoonid, tuleb valida ka materjalid ning neid korteris läbivalt kasutada. Näiteks on meie korteris kogu eritellimusmööbel tellitud ühe spooniga, vannituba ja esikut katab sama plaat, kardinad on kogu korteri ulatuses ühest kangast. Korter on tervik ning läbiv toonide ja materjalide kasutus aitab tervikul mõjule pääseda, andes sealjuures omakorda ruumeavardava efekti.

Mahud

Väide, et suured asjad teevad ruumi väiksemaks, on tõepoolest vaid müüt. See tähendab, et maast-laeni kapp võib teha ka ruumi näiliselt avaramaks. Kogu seina ulatuses mööbel võib ka ruumi visuaalselt laiendada. Sama lugu on suure söögilaua, suure diivani või mis tahes muu esemega ruumis. Julgustan kasutama suuri mahte, need teevad ruumi visuaalselt suuremaks ja on ju ka pealekauba funktsionaalsemad. Kodu planeerides tuleks alati valida, ning võimalusel tellida, täpselt õiges mõõdus konkreetsesse ruumi sobiv mööbel, kuid sealjuures ei tasu unustada, et mööbli ja valgustite mahud peavad ka omavahel harmoneeruma.

Panipaigad

Ma pole veel kuulnud kedagi ütlemas, et tal on kodus liiga palju panipaiku. Panipaigad on ühe puhta ja minimalistliku kodu salarelv – need ei kogu tolmu ja hoiavad kodu liigsest tränist puhtana. Tasub kaaluda, kas ehk hoopis tellida seinanišši lahtise riiuli asemel kinnine kapp? Lahtised iluriiulid on küll kaunid, kuid olgem ausad, enamasti on meil pidevalt liiga palju asju, mis riiulitel tolmu koguvad ja ruumile tervikuna pigem kahju teevad. Meie koju sai lisaks magamistoa kappidele elutuppa tellitud kogu seina ulatuses kinnine kapp. Esmalt pelgasin ka mina nii suurt mahtu, kuid nüüd näen, et seinast seina kapp tegi toa veel avaramaks ja loomulikult on kapiuste taga peituvad lõputud riiulid lihtsalt hindamatu väärtusega.

Trendid versus ajatu klassika

Hoia end trendidega kursis, kuid investeeri ajatusse klassikasse. Olgem ausad, kodu sisustamine on kulukas ja pole ilmselt väga mõnus mõne aasta möödudes avastada, et kallilt ostetud diivan on lootusetult „eelmine hooaeg”. Soovitan jälgida erinevaid sisustusajakirju, arhitektide töid ja blogisid, siis hakkab silm pikapeale eristama klassikalist kiiresti mööduvatest trendidest. Trendijanu saab aga märksa soodsamalt rahuldada aksessuaaridega, mida ajatu klassika foonil mõnusalt vahetada.

Professionaali abi

Sul võib olla kui tahes hea maitse ja visioon, ent kui sa pole õppinud sisearhitekt, siis tõenäoliselt ei suuda sa joonestada veatuid elektriplaane ega vannitoakappide sõlmi. Niisiis on teatud etappides kodu sisustamisel professionaali abi vältimatu ja aitab pikas plaanis tegemata jäänud vigade arvelt hoopis raha säästa.

Funktsionaalsus

Linnakorteris on iga ruutmeeter hinnas ja parem oleks, et iga ruutmeeter täidab oma eesmärki. Kodus olemine peab lõppude lõpuks toimima ning olema loomulik ja mugav.

SaveSave

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid