Britt Samosoni illustratsiooniga lüliti? Aga palun!

Foto: JUNG

Lüliteid ja targa maja lahendusi tootev JUNG esitles eelmisel nädalal unikaalsete disainlülitite kollektsiooni, mille autorite hulka kuulus tänavu ka disainer ja illustraator Britt Samoson.

Disainer ja illustraator Britt Samosoni lüliteid ilmestavad tema 2013. aasta illustratsioonide näituselt “Tint ja Taevas” pärinevad putukalaadsed olendid, mis autori sõnul haakuvad kompositsioonilises võtmes hästi just väikese pinna formaadiga. Samosoni sõnul mõtles ta lüliteid disainides hoolikalt sellele, et need just väikeses formaadis mõjukalt toimima hakkaksid. „Kuna lüliti klahv on võrdlemisi tilluke, siis sobib seda minu silmis kaunistama kas hästi konkreetne kujund või ülimalt abstraktne tekstuur,“ ütles Samoson.

Kõiki kollektsiooni kuuluvaid lüliteid iseloomustab personaliseeritud disain, mis muudab iga lüliti isikupäraseks ja ainulaadseks. Sellega näitavad autorid, et lüliti ei ole pelgalt funktsionaalne tarbeese, vaid ka oluline disainielement, millega eristuda tüüplahendustest, muuta interjöör kordumatuks ja omanäoliseks. Lisaks Britt Samosonile disainisid lüliteid sisustusblogi Miramii autor ning ajakirja Anne & Stiil toimetus.

1. detsembrist 2017 kuni 31. jaanuarini 2018 on JUNGi eksklusiivsete disainlülititega võimalik tutvuda Espaki Tallinna esinduses (Viadukti 42) avatud näitusel.

Sarnased artiklid

Kommentaarid