Võltsitud ilu

Foto: Getty Images

Kui me üldjuhul eelistame rääkida ikkagi ilumaailma positiivsetest uudistest ja toodetest, mis meie palged siirast rõõmust särama panevad, siis peale ühte vägagi mõtlemapanevat dokumentaali otsustasime, et paneme mõtlema teidki. 

Alustuseks mõned faktid:

Ülemaailmne võltsitud kosmeetikatoodete äri küündib täna hinnanguliselt 461 miljardi (!) dollarini aastas.

Võltsitud kosmeetikatoode koostistest on leitud elavhõbedat, pliid, loomade väljaheiteid ning täiesti arusaamatul põhjusel – hobuse uriini.

Võltsitud huuleläiked võivad osutuda… superliimiks.

Need loetletud õudused said meie jaoks ilmsiks Netflixi loodud dokumentaalsarja „Broken” vahendusel. Üks osa sellest seriaalist keskendub võltsitud kosmeetikatoodetele ning sellele, mis tingimustes neid toodetakse, mis kohutavaid asju need sisaldada võivad ning millised tagajärjed võivad tabada neid heausklikke, kes originaali asemel võltskosmeetika otsa satuvad. 

Maailmas, kus absoluutselt kõike on võimalik järele teha – ja ütlemata hästi järele teha – ongi ääretult kerge langeda ahvatluste küüsi ning soetada see nii üles haibitud, kuid ometi igal pool väljamüüdud meigipalett… Ja kui see tuleb veel igati taskukohase hinnaga, siis mis see üks võltsing kosmeetikakotis ikka teeb? Aga teeb ja kohe vägagi hullusti. Seega, vaadake seda Brokeni osa tähelepanelikult ning oleme enam kui kindlad, et teil kaob tulevikus igasugune isu võltstoodete poole isegi vaadata.

Sarnased artiklid

Kommentaarid