Selfridges astub säravasse võitlusesse mikroplastiga

Foto: Valentino

Kui me täna juba Ühendkuningriigi kaubanduse lainel oleme… Üks maailma kuulsamaid kaubamajade kette, Londonis Oxford Streetilgi asuv Selfridges teatas, et 2021. aastaks kaovad nende kaubamajadest kõik säravad litrilised ilutooted, mis sisaldavad mikroplasti. 

Nimelt ei ole ammu enam saladus, et tihtipeale kõik, mis puudutab litreid, mikroplasti ka sisaldab. Ning just mikroplast on see, mis jõuab lõpuks meie veekogudesse ning mõjub vee-elustikule täiesti laastavalt, sest mikroplast hõljub vees ja satub toiduga kalade ja teiste mereloomade organismi – ja sealt edasi meiegi söögilauale. 

Selfridges on tegelikult juba aastaid astunud samme, et oma tegemistes keskkonnasõbralikum olla. Näiteks keelas kaubamaja karusnahast toodete müügi juba 2005. aastal, plastkõrred 2017. aastal ning möödunud aastal eksootiliste loomade nahast tehtud aksessuaarid. Selfridges’i jätkusuutlikkuse juht Daniella Vega ütles, et kõnealune, litreid puudutav keeld võiks kokkuvõttes olla midagi, mis inspireerib nii ilubrände, kliente kui tegelikult ka teisi kaubanduskette, sest täna on olemas – just ilutoodete vallas – mitmeid keskkonnasõbralikke alternatiive glitter-toodetele ning nendele üleminek annab arvestatava tõuke võitluses plasti, sh mikroplastiga.

Jääme huviga ootama (ja lootma), kas selline julge samm leiab järgijaid nii teiste rahvusvaheliste kui ka Eestis asuvate ostukeskuste seas. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid