Venemaa kultuuri ja tädikeste tänavamoodi

Venemaa kultuuri ja tädikeste tänavamoodi

Foto: Katrin Aasmaa

Hõbenõela auhinnaga pärjatud noor moelooja Katrin Aasmaa esitles eile alanud virtuaalsel Tallinn Fashion Weekil oma uut Venemaa kultuurist inspiratsiooni ammutanud kollektsiooni “KATA”. Kuna – nagu oligi arvata – sattus Portaili toimetus kollektsioonist absoluutsesse vaimustusse, siis tundus igati kohane teha sellele ka üks virtuaalne aplaus!

Seekordne moekollektsiooni inspiratsioon kihutas Katrin Aasmaa kapsapõllult tagasi linnatänavatele. Huvi ning soov lähemalt mõista Venemaa kultuuri viis ta reisile Sankt-Peterburgi. “Tõelisele metropolile omaselt pakatab see linn saginatest. Üsna kiiresti sai tänavatel ringi jalutades ning vastuolusid silmates selgeks, et atmosfäär pakub nii humoorikaid palasid, kui ka hiilgust tsaariajast,” kirjeldab moelooja Venemaal tehtud vaatlusi. 

Katrin Aasmaa noppis nähtust välja kõige värvikama tädikeste tänavamoe, ehedad dressikostüümid ja ärilõunate toiduputkad ning kõrvutas need suursuguse Ermitaaži muuseumiga. Nii ongi kollektsiooni “KATA” värvipalett inspireeritud nii Ermitaaži interjöörist kui ka vene köögist, kus pannil praevad sõrnikud ja potis podiseb külluslik boršisupp. Heites pilgu muuseumi sünniperioodile, leidub kollektsioonis vihjeid ka 18. sajandi moevärvidele nagu “nunna kõht” ja “rase kirp”.

Kollektsiooni kandvaks motiiviks sai muster lilledest ja ruutudest, mida võib leida nii metroojaamade, kirikute, kui ka muuseumi laegedel. Arhitektuurist pärit dekoorid on vormunud kangas, luues kolmemõõtmelisi motiive. 

Vaata kollektsioon oma silmaga üle allolevast galeriist!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid