VIRTUAALNE juubel Lilli Jahilo moemajas

Foto: Hmmm Creative Studio

Moedisainer Lilli Jahilo esitles täna enda uut suve- ja talvekollektsiooni, tehes seda – nagu praegusele ajale kohane – virtuaalselt, mis andis kõikidele inimestele võimaluse oludest sõltumata moekunstniku uusima loominguga tutvuda. Mis meile eriliselt rõõmu teeb, on see, et virtuaalse esitluse õnnestumisega oli seotud ka meie enda Helene Vetik.

„Sel aastal tähistab Lilli Jahilo bränd 10. sünnipäeva ja plaan oli selleks puhuks korraldada ka mastaapne moeetendus, kus tahtsime lavale tuua üle 50 komplekti meie kõige värskemast ja väga erilisest Adamson-Ericu kollektsioonist,” rääkis Lilli. „Eriolukorra tõttu me seda mõistagi korraldada ei saanud, kuid sellele vaatamata soovisime, et inimesed saaksid meie kollektsioonidega tutvuda ning veidikenegi peomeeleolust osa – ja nii sündis mõte teha seda virtuaalselt.”

Nii valmiski koostöös Samsungiga Galaxy Z Flip ja S20 nutitelefonide abil kogu kollektsiooni tutvustav esitlus, mille jaoks filmis Helene Vetiku kaasasutatud loovagentuur Hmmm Creative Studio eraldi üles kõik kollektsiooni kuuluvad komplektid. 

„Juubelikollektsioonide esitluse teeb eriti eriliseks see, et kostüüme on videos üle viiekümne – see annab tõeliselt massiivse ülevaate Lilli viimase aja loomingust,” tutvustab Helene. „Lisaks saime filmida siit-sealt õmblejate tööd, mis – olgu lisatud – ei olnud lavastatud, vaid päriselt Lilli moemajas toimuv tegevus, kus parasjagu õmmeldigi neidsamu uue kollektsiooni esemeid. Samuti näeb videos Lilli kanganäidiseid ja pliiatsikavandeid, isegi Lillit tikkimas. Seega saab videos heita pilgu nii riietele kui ka sellele, kuidas elu moemajas käib.” Helene lisab, et video võeti üles enne karantiini ning eriolukorra ajal jäi koduseinte vahel teha nii monteerimine, muusikaalase koostöö organiseerimine lauljanna Rita Rayga, animeerimine kui ka sorteerimine, mis nii mahuka kollektsiooni juures on tohutu töö.

Kuid vaev tasus end absoluutselt ära, sest täna kell 12.00 Lilli Jahilo moemaja kodulehel esitletu oli lihtsalt öeldes lummav! Mõlema täna esitletud kollektsiooni põhifookus on argi- ja peokleitidel, mille suurepärane istuvus ning moodsalt klassikaline joon on brändile toonud austajaid ja kliente üle terve maailma. Teravam silm kindlasti märkas, et rõivaid täiustavad spetsiaalselt kollektsiooni juurde loodud aksessuaarid ja autoriehted, mille autoriks on tunnustatud noor ehtekunstnik Sigrid Kuusk. 

Kes vajab ehk meenutamist, siis ettepaneku astuda loomingulisse dialoogi Adamson-Ericuga tegi Lilli Jahilole Eesti Kunstimuuseum nende 100. juubeliaasta programmi osana. Muuseum pöördus moedisaineri poole sooviga viia meistri mitmekesine ja ajatu looming inimesteni ning interpreteerida seda pärandit kaasaegse moe osana. „Võimalus kasutada oma loomingus ühe Eesti legendaarsema kunstniku töid on väga harukordne, mis teeb ühtlasi suurt rõõmu. Kogu protsess on mind loomingulises mõttes palju arendanud ja innustanud,” jagab Lilli oma emotsioone. „Kuna Adamson-Eric oli väga viljakas kunstnik, siis tema tuhandetest töödest koosnevate kogude läbitöötamine vajas põhjalikku süvenemist. Omaette protsess oli ära tunda just loomingu see osa, mis minu kollektsiooni sobituks. Lõpuks jäid peamiselt sõelale tema viimase loomingulise kõrgperioodi tööd 1960ndate keskpaigast. Suureks abiks kogu protsessis oli ka kunstiajaloolane Ülle Kruus, kes aitas kunstniku loomingus orienteeruda ja tutvustas tema tööde tausta.”

Kui te nüüd jõudsite hakata muretsema, et teil ei õnnestunud õigel ajal Lilli Jahilo koduleheküljel kollektsiooni esitlust näha, siis muretsemiseks pole põhjust –kollektsioonivideo on täispikkuses järelevaadatav siin:

Sarnased artiklid

Kommentaarid