Veinikino paneb filmimaitse paari veinielamusega

Foto: Erinevate Tubade Klubi

Juba mõnda aega on Tallinna ja Tartu Erinevate Tubade Klubides toimunud meeldiva kõlaga üritustesari Veinikino, mille lihtne kontseptsioon paneb filmimaitse paari veinielamusega, ja ka vastupidi. Käesoleva nädala kolmapäeval toimub Tallinna Erinevate Tubade Klubis sarja 5. üritus.

Kuidas antud üritus üldse alguse sai? Legend kõneleb, et ühel soojal suveõhtul sattus sommeljee Helen Põder sõbraga arutlema: mis oleks kui prooviks veini, toiduelamusele vahelduseks, panna paari hoopis filmidega. Mõneks ajaks jäi see mõte õhku hõljuma, kuni ühiste tuttavate kaudu jõudis Helen animafilmitegija Priit Tenderi juurde, kellega koos otsustati Veinikino teoks teha.

Nii ongi kolmapäeval, 20. novembril toimuval Veinikinol taas publiku ette jõudmas seanss viiest lühifilmist koosneva kavaga, mille kõrvale on valitud viis spetsiaalset veinimarki. Kohapeal serveeritakse veinid vastavas järjestuses koos nii Heleni kui ka Priidu kommentaaridega, et anda asjale veelgi väärtust juurde. Kellele Erinevate Tubade Klubi ehk veel võõras on, siis teeb klubi õhkkond filmide ja veinide nautimise igati meeldivaks, kuna saal on jaotatud „elutubadeks”, kus igal toal on oma 47’’ ekraan.

Uuri lisa 20. novembril toimuva Veinikino kohta Facebookist. Järgmised Veinikinod, mis kannavad ka jõulu-eri tiitlit, toimuvad Tallinnas 19. detsembril ja Tartus 21. detsembril. 

Olgu lisatud, et Veinikino ei ole mõeldud alla 18-aastastele. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid