Foto: Netflix

VAATA, milline hakkab olema Netflixi sari Halstonist

14. mai on see kuupäev, mil Netflixis linastub Ameerika moedisainerist Halstonist rääkiv seriaal. Sellest sarjast ning Halstonit mängivast Ewan McGregorist (kes muideks ei teadnudki, kes Halston on) on moemeedias juba omajagu juttu tehtud. Meie aga ootasime, et ilmavalgust näeks sarja ametlik treiler. Mõned päevad tagasi see ka saabus. 

Kes Halstoni tegemistega ülemäära kursis ei ole, siis ta oli Ameerika legendaarne moedisainer, kelle suurejooneline tähelend jäi 1970ndatesse. Mõni aasta tagasi linastus MoeKunstiKino raames ka Halstonist rääkiv dokumentaalfilm, mis kirjeldas Roy Halston Frowicki kui Ameerika esimest moesuperstaari ning rääkis tema impeeriumist ja mõjust moe-, kultuuri- ja ärimaailmale. Netflix jätkab samal lainel, kuid toob ekraanile lisaks sellele, kuidas Halstonile meeldis pidutseda legendaarses ööklubis Studio 54 koos selliste tähtedega nagu Liza Minnelli, Bianca Jagger ja Andy Warhol, ka selle, kuidas ta kaotas oma metsiku eluviisi tõttu karjääri, jäi ilma oma nimest ning lõpuks kadus nagu tina tuhka. 

https://youtu.be/yCgdWHwEnrg

Ehk siis, nii nagu sarja treiler on „glossy, sexy, and dramatic as hell”, oli seda ka Halstoni elu ja juba peagi saame ekraanide vahendusel kogu seda moedraamat läbi elada meiegi. 

Veel sarnaseid artikleid


Foto: American Apparel

Tumeda varjundiga dokumentaal American Apparelist nüüd Netflixis

Kui moemaailma varjupooled ja kultuslikud brändilood sind kõnetavad, tasub Netflixist ette võtta uus dokumentaalfilm „Trainwreck: The Cult of American Apparel“.

Film viib vaataja tagasi 2000ndate algusesse, kui värvikas ja vastuoluline American Apparel tõusis üheks Ameerika edukaimaiks moebrändiks. Tuntud oma eetilise tootmise, minimalistlike rõivaste, kuid ka seksuaalse alatooniga reklaamide poolest, võlus bränd paljusid – eriti indie sleaze ajastu fänne.

Ent edu varjus toimus midagi hoopis teistsugust. Dokumentaal heidab pilgu karismaatilise, kuid vastuolulise tegevjuhi Dov Charney juhtimisstiilile, süüdistustele seksuaalses ahistamises ja ettevõtte järkjärgulisele lagunemisele. 

Vaata kultusliku moebrändi tõeline pale üle Netflixist!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kaader Tartuffi avafilmist "Uus laine".

Tartuffi avab 10-minutilise aplausi vääriline film

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff kuulutas välja tänavuse avafilmi, milleks on USA režissööri Richard Linklateri „Uus laine”. Tegu on nostalgilise austusavaldusega filmitegemisele, mis võeti kuu aega tagasi toimunud Cannes´i filmifestivalil vastu kümmekond minutit kestnud ovatsiooniga, üheks vaimustatud aplodeerijaks näiteks Quentin Tarantino.

„Uus laine” on lugu filmist, mis muutis ajalugu – sellest, kuidas Jean-Luc Godard väntab 1959. aasta suvel oma debüütteost „Viimsel hingetõmbel”, mida loetakse ka moodsa filmikunsti alguseks. „Minu eesmärk oli taasluua see reegliteta vaba ja vahetu atmosfäär, milles see etapiline film sündis ja millest me praegu puudust tunneme,” on öelnud Linklater ise oma prantsuskeelse draamakomöödia kohta.

Ajalooliste tegelaskujudena ei astu selles vaatajate ette mitte ainult Godard ja tema filmi peaosatäitjad Jean Seberg ning Jean-Paul Belmondo, vaid ka näiteks François Truffaut, Claude Chabrol, Jacques Rivette, Éric Rohmer, Jean-Pierre Melville, Roberto Rossellini ja Jean Cocteau – terve plejaad prantsuse uue lainega seotud või seda mõjutanud filmitegijaid.

Seanss leiab aset 4. augusti õhtul Tartus Raekoja platsile kerkivas Eesti suurimas vabaõhukinos ja on pühendatud „Viimsel hingetõmbel” esilinastuse 65. aastapäevale. Ühtlasi saab Tartu Elektriteatri eriseansil näha ka Jean-Luc Godard´i filmi ennast.

Tänavu 20. sünnipäeva tähistav PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff toimub 4.–9. augustini ja traditsiooniliselt on kõik seansid vaatajatele tasuta. Kogu Tartuffi programm kuulutatakse tartuff.ee lehel välja juuli keskel.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid