VA-VA-VOOM! Vaata, kuidas ärkas ellu H&Mi „Circular Design Story“

VA-VA-VOOM! Vaata, kuidas ärkas ellu H&Mi „Circular Design Story“

Foto: Laura Nestor

H&M äratas koos Eesti moe- ja mõjuisikutega ellu kontseptsiooni “H&M Innovation” värskeima kollektsiooni “Circular Design Story” – tegemist on ringdisainile pühendatud rõivaassortiiga, mis jõuab hm.com-i müügile juba täna, 9. detsembril kell 10.00. Kollektsioon on loodud eesmärgiga ühendada suursugune ja juubeldav mood uuenduslike ja kestlike disainistrateegiate ning materjalidega. Iga kollektsiooni ese esitab väljakutse visuaalsetele stereotüüpidele, mida kestliku moega tihtilugu seostatakse, ning tõestab, et jätkusuutlikkusel ei ole piire – see saab näha välja ka kui toretsev kõrgmood, mida rikastab nooruslikult mänglev elujõud.

H&Mi “Circular Design Story” on brändi neljas kollektsioon kontseptsiooni “H&M Innovation” alt, mis hõlmab temaatilisi erikollektsioone ning mis on loodud eesmärgiga edendada jätkusuutlike materjalide, tehnoloogiate ja tootmisprotsesside kasutamist. Antud kollektsioon tutvustab ka uut tööriista nimega Circulator, mis võimaldab H&Mi disainimeeskonnal luua disaine nii, et arvesse võetakse eseme kogu loomisprotsess, toote eeldatavast elueast materjali- ja disainistrateegiateni välja.

Kõnealuse kollektsiooni iga ese on loodud eesmärgiga maksimeerida rõiva kasutusiga ja ümbertöödeldavust. Esemed on mitmekülgsed ja mõeldud kandmiseks erineval moel: ülesuuruses bleiserjakki saab kanda nii jaki kui kleidina, rõivastele lisatud paelte abil saab enda keha järgi kohendada nii mantleid kui särke, pükse saab teha laiemaks tänu reguleeritavatele lukkudele ning ekstravagantne ballikleit on disainitud kahes tükis, et seda saaks kanda nii kleidi kui eraldi rõivaesemetena. Esemed tõstavad esile moetööstuse vastutuskohustuse – lisaks jätkusuutlikkusele rõivaste loomisprotsessis ja materjalikasutuses on H&Mi disainitiim seadnud fookuse ka esemete ümbertöödeldavusele, eesmärgiga pikendada maksimaalselt materjali ja detailide kasutusiga.

Sooneutraalsust rõhutav kollektsioon koosneb laiast valikust naiste-, meeste- ja unisex-rõivastest ning suursugustest aksessuaaridest. Selle jäädvustamisel lõid kaasa tuntud Eesti moe- ja mõjuisikud: Karolin Kuusik, Ženja Fokin, Liisi Eesmaa, Helene Vetik, Aljona Eesmaa, Rauno Stein, Liisa Kušnir, Nordika ja Vilita. Fotod jäädvustas Laura Nestor, meigi ja soengu eest hoolitses Erle Taklai.

Kae värvikat tulemust allolevast galeriist!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid