Tiina Talumehe moevaatemäng, kodunt lahkumata

Foto: Oliver Moosus

See kevad on meieni saabunud hoopis ootamatul moel ning Eesti disainimaastik on ülehelikiirusel pidanud uute oludega kohanema ja kogu oma tegevuse digitaalmaailma ümber kolima. 

„Meie uus reaalsus on minu igapäevatööd muidugi väga palju muutnud. Olen alati uskunud personaalsesse lähenemisesse ja seetõttu ei ole ma kunagi näinud põhjust luua näiteks e-poodi. Olude muutumisel, aga oli virtuaalse müügiplatvormi loomine eluliselt vajalik ja nädalaga oli kogu meie moestuudio vaja kolida veebi,“ räägib Tiina Talumees.

Ka selle kevade rõivamood on oludega adapteerunud ja pigem praktiline, mugav ning veelgi läbimõeldum, sest kandja vajadus on palju muutunud. Nii on ka Tiina Talumehe uus kollektsioon FREEstyle inspiratsioonina spordi-ja vabaajarõivastest väga mitmeti kantav, elav, värviline ja Tiinale omaselt naiseliku puudutusega. 

Uue kollektsiooni valmimisega on Tiinal alati planeeritud ka suurejoonelised moeetendused, mida juba pool aastat varem ette valmistama hakatakse. See kevadhooaeg vajas aga täiesti uut lähenemist. „Tegelikult märtsis oli üsna selge, et midagi tavapärast sellelt hooajalt oodata ei saa ja sel korral ei ole mul võimalik esitleda oma kollektsiooni suurel laval, prožektorite valgusvihus, ootusäreva publiku ees. Tuli hakata valmistuma teistmoodi lahendusteks ja esimest korda elus filmisime me kollektsiooni üles moevaatemänguna, mille toome hoopis vaatajate ette digitaalsel kujul, otse nende elutuppa,“ sõnab disainer. „Äärmiselt teistsugune kogemus on olnud kogu see valmimise protsess. Filmimisel hakkavad mängima hoopis teised tegurid kui live-show’l ja seega oli kõik vaja täiesti nullist üles ehitada. Aga kui tavaliselt enne show’d on mul ikka väikene mõnus närv sees, siis seekord on kõik olnud küll väga ebaharilikult rahulik. Isegi liiga rahulik,“ naerab Tiina. 

Kõnealust moevaatemängu saavad kõik huvilised kaeda juba 14. mail kell 20.00 aadressil www.tiinatalumees.ee. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid