Virtuaalne Estonian Fashion Festival

Foto: Sadu-Triste Juurikas

Seoses ülemaailmse COVID-19 viiruse laialdase levikuga, otsustas MTÜ Eesti Moe Festival korraldada selleaastane Estonian Fashion Festival otseülekande vahendusel. Uus kontseptsioon näeb ette ka YouTube videokeskkonna arendust ja otseülekande näitamist rahvusvahelisel areenil.

Estonian Fashion Festival 2020 oli planeeritud toimuma 9.-14. juunil Tartus. Esialgselt umbes 1500 inimesega planeeritud rahvusvaheline 5-päevane festival ei saa käesolevat eriolukorda arvestades senise kontseptsiooniga edasi minna. Seetõttu loodi Tartust üle-eestilist moekogukonda ühendavale festivalile uus kontseptsioon, mis näeb ette investeerimist videokeskkonda. Kavas on näidata kolme moeetendust otseülekande vahendusel 10.-12. juunil.

Festivali eestvedaja Elo Meieri sõnul pakub kontseptsioonimuutus alustavatele disaineritele isegi rohkemaid võimalusi. „Uus formaat võimaldab etendusi senisest palju loomingulisemalt korraldada ning jõuda ka oluliselt suurema publikuni. Lisaks loome kontseptsiooni osana põhjalikud galeriid ning videoklipid iga disaineri kollektsioonist. See loob disaineritele väga hea materjali, mille läbi enda kollektsiooni tutvustada pärast festivalil osalemist,“ toob Elo välja mitmeid plusse, mis aitavad disaineritel nende karjäärile kaasa.

Hetkel on Estonian Fashion Festival arendamas eksklusiivset YouTube videokeskkonda, mis võimaldab moedisaineritel senisest suurema detailsusega tutvustada enda loomingut, rääkida loomisprotsessist ning pöörata tähelepanu nüanssidele, mis seni jäid tähelepanuta. Videote eesmärk on toetada disainerite ekspordipotensiaali välismaal ning kandideerimist tuntud moeülikoolidesse.

Internetipõhise moekogukonna loomist toetab ka Tartu linn. „Estonian Fashion Festivali uus lähenemine sobib erakordselt hästi suunanäitajaks praegustes muutunud oludes, mil peame üheskoos otsima uusi lahendusi, kuidas loomemajandus ja kultuur saaksid püsima jääda ja edasi areneda,” rääkis Tartu Linna turundusjuht Helen Kalberg. Ta lisas, et uus kontseptsioon on suurepärases kooskõlas ka Tartu2024 juhtlausega “Ellujäämise kunstid”.

Arvestades, et paljud festivalist osa võtvad disainerid peavad hetkeseisuga töötama koduateljees ning materjalinäidiste saatmine on raskendatud, lükkas Estonian Fashion Festival 2020 edasi ka disainerite konkursi. Uus tähtaeg moeetendustele kandideerimiseks on 6. aprill kell 23:59. Materjalinäidised saab saata postiga aadressile Kalevi 15, Tartu, samuti saab kandideerimisavalduse saata fashionfestival.ee vahendusel. Konkursile on endiselt oodatud kõik vabakutselised moedisainerid ja moetudengid üle Eesti ning Baltikumist.

Rohkem infot: https://fashionfestival.ee/.

Sarnased artiklid

Kommentaarid