Estonian Fashion Festival 2019 avas disainerite konkursi

Cärol Ott

Foto: Marin Sild

Alanud on disainerite konkurss Estonian Fashion Festivali raames toimuvale kolmele omanäolisele moeetendusele. Estonian Fashion Festival (EFF) vallutas moelavad esimest korda 2018. aasta juunis ning selle toonane võitja Cärol Ott saavutas esikoha ka Kiievi moeetendusel International Young Designers Contest.

Sarnaselt eelmisele aastale avab ka 2019. aastal festivali Kõrgema Kunstikooli Pallas korraldatav Mood-Performance-Tants (MPT), mis tähistab oma 21. sünnipäeva. Tartu vanim moeetendus MPT tutvustab igal aastal Pallase tekstiili- ja nahadisainiosakonna tudengite lõputöid ning konkursist osa võtnud disainerite kollektsioone väga erilises tantsuetenduses. Etendusele oodatakse kandideerima disainereid, kelle eripäraks on hullumeelsed moeideed ja -eksperimendid, et need siis Barbara Lehtna käe all siduda fantastiliseks show’ks 2019. aasta EFFil.

OmaMood on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna poolt korraldatav moeetendus ning 2018. aastal toimus see esmakordselt Tartus, Eesti Rahva Muuseumis. OmaMood moeetendus näitas Eesti käsitööst inspireeritud kollektsioone, taustaks spetsiaalselt selleks korraks kokku pandud Silver Sepa arranžeering. OmaMood ootab oma konkursile ennekõike eesti ning etnograafilist käsitööd väärtustavaid disainereid ja kollektsioone.

Antoniuse Moeetendus ei ole moeteadlikule publikule võõras – ready-to-wear disaine tutvustaval etendusel on lavale toodud nii Xenia Joosti, Anni Ansmanni kui ka Kuuli kollektsioone. 2018 EFFi raames võtsid etendusest osa ka mitmed Peterburi ja Riia disainerid. Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatava Antoniuse moeetenduse eripäraks on läbimõeldud rõiva- ja aksessuaarikollektsioonid. Näiteks Anni Ansmanni aksessuaarikollektsioon sai EFF 2018 auhinnaks müügipinna Tallinna ja Tartu Kaubamajades. Seega, oodatakse konkursile tarbijasõbralikke disaine, mida oleks võimalik kohe kaubandusse paisata.

Kokkuvõttes ootab EFF kõigile kolmele eriilmelisele moeetendusele osalema disainereid, kes on alles oma loometee alguses, ent tunnevad end juba nii kindlalt, et soovivad oma loominguga laiema publiku ette astuda. Disainerite konkurss kestab 13. märtsini. EFF 2019 ise toimub 6.-9. juunil Eesti Rahva Muuseumis, Tartus. Uuri lisa fashionfestival.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid