Eesti moemaastikule lisandub uus elustiilifestival – Estonian Fashion Festival

Foto: Estonian Fashion Festival

Tänavu 5.-10. juunini toimub Tartus esmakordselt uus moehuviliste elustiilifestival EFF (lühend inglisekeelsest nimest Estonian Fashion Festival), mis ühendab kolm Lõuna-Eesti suurimat moeetendust – Antoniuse moeetendus, Mood-Performance-Tants ja OmaMood.

Lisaks kolmele moeetendusele liidab festival linnatäie teisigi moodsaid ettevõtmisi. Moega seotud ajaviidet jagub festivali ajaks Tartus kõigile, sest toimub moeturg, vaadata saab MoeKunstiKino, nautida näitusi ja öelda sõna sekka temaatilistel aruteludel. Tegevust täis päevasid jäävad lõpetama meeleolukad peod.

5. juunil toimuv Tartu Kõrgema Kunstikooli moeetenduste seeria Mood-Performance-Tants tähistab sel aastal juubelit, lavastus toimub juba 20. korda. Ainulaadne moeetendus ühendab kunstipärase moe, tantsu ja performance’i dekoratsioonide ning muusikalise taustaga. Juubelipidustusteks tullakse esmakordselt lavastusega tagasi sinna, kust üritus ise ja loominguliselt moekad ideed alguse saavad – etendus toimub Tartu Kõrgema Kunstikooli õuel.

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia algatatud OmaMood toimub sel aastal 6. korda ja seda täpselt 6. juunil. OmaMood asetab rahvusliku käsitöö elemendid modernsesse rõivakonteksti, rääkides niiviisi iga kord uue, oma moodi loo – sellest ka etenduse pealkiri. OmaMood sai alguse rahvusliku tekstiili eriala lõpuetendusena, kus esitletakse tekstiilidisaini ja aksessuaare. Nüüdseks koosneb moeetendus nii lõputöödest kui ka avaliku konkursi läbinud autorite kollektsioonidest.

Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatav Antoniuse moeetendus toimub tänavu 7. juunil ning on üheks olulisemaks noorte moeloojate väljundiks Lõuna-Eestis. Etendus on suunatud kantava moedisaini ehk valmisriiete demonstreerimisele, mida on võimalik skaleerida eri suurustesse ning millel on selge müügipotentsiaal.

Nüüd aga tähtis osa! Estonian Fashion Festivali etendustele kandideerima oodatakse kõiki oma loometee alguses olevaid disanereid, kes soovivad oma loominguga laiema publiku ette astuda ning jõuda ka rahvusvahelise tuntuseni. Moeetenduste reglementidega tutvuda ja registreeruda saab kuni 19. märtsini aadressil www.fashionfestival.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid