Taskuhääling ÜHINE! Diagnoos ühendas jõud Levilaga

Veel häid uudiseid taskuhäälingute austajatele – nüüdsest on ÜHINE! Diagnoos taskuhääling saadaval lisaks Ühise enda kanalitele Eesti oma Vice’is – Levilas.

Millega tegu? ÜHINE! Diagnoos on vaimse tervise teemaline taskuhääling, mis avab inimeseks olemise erinevaid tahke ja arusaamu. Tegu on platvormiga, kus jagatakse kollektiivset kogemust – elu ilu ja valu, ilma filtrita. “Laiemaks eesmärgiks on ühendada inimesi ja kogukondi, tekitades diskussiooni teemadel, mis tunduvad rasked või keerulised – leian, et sellest on hetkel meie ühiskonnas puudu ja progressiivseks arenguks on see oluline alustala,” täpsustab üks projekti eestvedaja ja saatejuht Madeleyn Kurg.

Hetkel on kokku väljas neli episoodi. “Ma usun, et räägin meie kõigi eest kui ütlen, et tegu on olnud meie kõigi jaoks äärmiselt olulise ettevõtmisega. Võiks isegi öelda, et murrangulise tähtsusega meie isiklikus arengus ning eriti tore on näha, kuidas see on olnud abiks ka teistele – minu jaoks on see podcast miski, mida oleksin enda jaoks nooremana vajanud,” täpsustab Britt Randma.

“Meil on äärmiselt suur rõõm, et tänasest levitab meie podcast’i Levila uudistekanal, see on kahtlemata bränd, millega me ei karda ennast siduda ja mis sobib hästi meie põhimõtete ja väärtustega,” kommenteerib Katrina Indiana. Eilsest ongi esimene episood kuulatav Levila lehel. Episoodid hakkavad ilmuma iga kahe nädala tagant. Kes oodata ei kannata, leiab eelnevad osad Ühine enda Youtube’i ja Spotify kanalist.

Kes aga ei tea, mis on ÜHINE!, siis tegemist kodanikualgatusega, mis seisab inimõiguste, vaimse tervise ning mitmekesise ühiskonna põhimõtetest lähtuvalt. Eesmärk on edendada rohujuure aktivismi, luues olulisi avalike diskussioone teemadel, mis tunduvad rasked või keerulised. Eelmisel aastal korraldati projekti raames ühepäevane festival koostöös Sveta baariga, kus koguti toetusi Inimõiguste Keskusele. Projekti eestvedajateks on aktivistid Britt Randma, Madeleyn Kurg, Katrina Indiana ning Kaisa-Liis Kalda.

Sarnased artiklid

Kommentaarid