Ühine! päevafestival tähistab mimekesisust ja inimõigusi

Foto: YASMYN

Laupäeval, 25. juulil toimub Sveta Baari esisel platsil kodanikuaktivistide poolt korraldatud päevafestival Ühine!, mille eesmärgiks on tähistada Eestis elavate inimeste mitmekesisust ja meie sarnasusi ning toetada kodanikuaktivismi. Programm on kõikidele külastajatele tasuta, kuid ürituse käigus kogutakse annetusi Eesti Inimõiguste Keskusele.

“Viimase aja sündmused on näidanud et Eesti avalikkuses jääb puudu avatud, sõbralikest ning mitmekesistest häältest. Ühine! päevafestival tähistab Eesti rahva mitmekesisust ning meie ilusat kultuuri. Festivalil osaledes saab igaüks meist näidata millises Eestis me tahame elada,” tutvustab ürituse korraldaja Katrina Indiana.

25. juulil toimuval ürituse programmis on mitmekesisuse ja integratsiooni teemalised arutelud, esinevad muusikud ja DJ’d, toimub heategevuslik kirbu- ja kunstiturg ning kohal on ka teavitustööd tegev Eesti Inimõiguste Keskus. Vahemikus 12.00-14.00 toimuvad avalikud arutelud, millest esimene toimub vene keeles teemal “Kas rahvusel on iseloom?” – vestlust modereerib Uljana Ponomarjova (Inimõiguste Keskus), kõnelejateks Jüri Allik (Tartu Ülikooli Psühholoogia Instituut) ja Irene Käosaar (Integratsiooni Sihtasutus). 

Eestikeelsel paneelil “Kas töökeskkonnas saab olla austust mitmekesisuse vastu, kui ühiskonnas seda napib?” on kõnelejateks Kelly Grossthal (Inimõiguste Keskus), Reet Trei (Inimõiguste Keskus) ja Mare Heinluht (Swedbank). Samaaegselt ehk vahemikus 12.00-16.00 toimub ka heategevuslik turg, kus müüakse riideid, kunsti, ehteid ja muud käsitööd. Kohatasu annetatakse Inimõiguste Keskusele.

Kui rääkida muusikast, siis päeva jooksul keerutavad plaate Carl Tuulik, räpipundist 5MIINUST tuntud Päevakoer ja Estoni Kohver, YASMYN, Mick Moon ja Kapa ning esinevad Svet Nureka, STEFAN ja Triptofan. Südaööst algab festivali õhtune programm Sveta Baaris sees, kus esinevad DJ Mannekeen, Greg Al-T, Köster, Helgi Saldo ja Amor. Festivalikülastajatele pakuvad maitseelamusi Balti Jaama tänavatoidurestoranid ja janu kustutab Sveta Baar.

Sarnased artiklid

Kommentaarid