Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum tähistab täna sünnipäeva

Foto: Anu Samarüütel-Long

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum tähistab täna, 18. juulil sünnipäeva, mille puhul on muusemisse sissepääs tasuta, külastajaid kostitatakse jäätisega Regatt ning muuseumi hoovil tegutseb disainer ja kunstnik Anu Samarüütel-Longi juhendamisel töötuba.

Muuseumis näeb täna tasuta kõiki muuseumi hetke näitusi: „Mustrid: Kreenholmi tekstiilidisain 1963–2005“, Eesti tarbekunsti püsinäitust „Kogutud teosed“ ja Ingrid Alliku näitust “Sekret/Cekpet. Omalooline peitus”.

Sünnipäeva puhul pakutakse külalistele tasuta jäätist Regatt, mis jõudis Eesti inimeste ellu 1980. aasta suvel, mil avati muuseum ja Tallinnas toimus Moskva olümpiamängude regatt.

Olgul lisatud, et täna kell 12.00-14.00 toimuvasse lastele mõeldud töötuppa ei ole eelnev registreerimine vajalik, piisab lihtsalt õigel ajal kohale tulemisest.

See kõik on aga alles algus muuseumi sünnipäeva pidustustele – suuremalt tähistame seda hilissügisel, kui avatakse näitus olümpiaregati ja disaini seostest.

Muuseum on täna avatud tavapärastel aegadel – kell 11.00-18.00. Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum asub aadressil Lai 17, Tallinn.

Sarnased artiklid

Kommentaarid