8, MIDA KUULATA: taskuhäälingusoovitused Triin Mustjõgilt

Foto: Erakogu

Üks minu viimase aja meeldivamaid taskuhäälinguelamusi oli Triin Mustjõgi ja Ilomai Küttimi mahedahäälne kodudisainiteemaline vestlus Kaubamaja podcast’is. 

See pani mind mõtlema, miks ma ometi rohkem taskuhäälinguid ei kuula? Ma kahtlustan, et asi võib olla selles, et ma lihtsalt enam ei tea, millest nende taskuhäälingute puhul pihta hakata. Nii ma võtsin kätte ja palusingi endale appi ei kellegi muu kui Triinu enda! Ikka selleks, et ta rivistaks hea maitse esindajana parimad podcast’id, mida tal on õnnestunud kuulata. Triin, sõna on sinul!

Dressed | The History of Fashion

Mind hakkas peale Kaubamaja podcast’i külalise Piret Pupparti episoodi rohkem huvitama moe ajalugu. Jah, me kõik teame, mis riideid mis ajastul kanti, millised olid aksessuaarid jne. Mida oli okei kanda ja mida mitte. Soov oli moe ajaloost veelgi põnevamaid lugusid ja fakte teada saada. Niisiis otsisingi Spotifyst kohe üles moeajaloo podcast’i. April ja Cassidy veavad seda podcast’i erilise kergusega, kutsudes saatesse väga värvikaid ja moeteadjaid külalisi. Moelavadelt, Vogue’ist, kunstimuuseumitest, teatritest, gabareedest, filmirežissööri toolidelt jne. 

Kaubamaja podcast

Kindlasti soovitan kuulata ühe minu suure lemmiku, Kaubamaja podcast’i. Kaubamaja on oma taskuhäälingu külalisteks kutsunud fantastilisi inimesi. Ilomai Küttim, kes Kaubamaja podcast’i absoluutselt turvalises olemises veab, oskab rääkida kõigiga ja kõigest. Moest, toidust, aksessuaaridest, veinidest, muusikast, fotograafiast, kunstist, kodust. Kes veel ei ole Kaubamaja podcast’i avastanud, siis soovitan nüüd kiiresti see taskuhääling avada, sest sealt leiab selliseid nimesid nagu Roberta Einer, Sirje Runge, Piret Puppart, Äli Kargoja, Leslie Laasner, Kai Laidla jpt. 

Ma ei suuda siiani imestada, et ka minul õnnestus nende inimeste vahele ära „eksida”, ja olen selle võimaluse eest Kaubamajale siiralt tänulik. 

More Than One Thing By Athena Calderone

Maailmakuulsa Athena Calderone pordcast, millest olen ammutanud inspiratsiooni: Sisekujundus, loovjuhtimine, kokandus, mood, muusika, filmid, kodu, eneseareng. Athena Calderone podcast „More than one thing“ on kindlasti üks minu TOP3s olev taskuhääling. Olen vist peaaegu kõik episoodid läbi kuulanud. Tema @eyeswoon Instagrami-kontot olen jälginud väga pikka aega. Kui ta eelmise aasta keerulise kevade eel oma taskuhäälingu käima lükkas, võlus mind kohe tema kerge olemine ning äärmiselt hell ja õrn hääl. Tema tegemisi on olnud nii kirgastav ja inspireeriv jälgida. Olen isegi ühel tema veebikoolitusel osalenud. Ingellik kergus, elu nautimine kõiges ja kõigis, mis teda ümbritseb. Ma vist liigitaksin tema tegemised ühe katuse alla – elan hetkes, jagan, olen õnnelik ja tänulik.   

Athena vastas on stuudios istunud maailma staarid ja erilised inimesed, kellega Athena on elu jooksul kokku puutunud või lähedaseks sõbraks saanud. Ja episoodides tunned sa nende omavahelist erilist sidet. Tema vestluskaaslasteks on olnud rõivadisainerid, arhitektid, sisekujundajad, näitlejad, visionäärid, kirjanikud, ehtekunstnikud jt. Ta alustab oma vestluskaaslastega alati lugusid päris algusest, jättes alles ka kõik läbi käidud raskused ja elu „Ei”-d. Soovitan tema kanalile jõudes kuulata ka tema endaga tehtud episoode. Ma usun, et võin anda lubaduse, et selle podcast’i avastamist enda jaoks te kindlasti ei kahetse.

TÄITSA PEKKIS SAADE

Meie oma populaarne kodumaine podcast. Ma mäletan, et kui selle taskuhäälingu enda jaoks avastasin, siis oli minu esimene mõte: „Täitsa pekkis, mis podcast’i nimi!” Aga on hea ütlus: „Ära hinda raamatut kaane järgi ega inimest ainult välimuse põhjal.” Ja nii see läks. Jätsin enda jaoks podcast’i nime kõrvale ja avastasin väga ägeda kanali, kus on väga huvitavaid, inspireerivaid ja lahedaid vestlusi. Minuga vist kohe on nii, et mulle meeldivad sellised rahulikumad vestlused, kust leian palju häid mõtteid ja äratundmisi eluks ja elust. „Täitsa pekkis saade” pakub kõigile midagi. Olen sealt leidnud omad lemmikud ja mõned jäävad teistele kuulamiseks. Aga kiidan väga saatetegijaid – kõigile on tõesti midagi. Kui sa tahaksid alustada podcast’ide kuulamisega, siis soovitan alustamiseks just „Täitsa pekkis saadet”. Siit leiad suhteid, äri, enesearengut ja eneseabi, loovust, reisimist, muusikat, tervislikku eluviisi jne. 

THE OFFLINE PODCAST by Alison Rice

See on „naiste-podcast”, aga kuulajateks on oodatud kõik. Mikrofonide taga on teineteise vastas naised, kes räägivad kõigest. Edust, elust kodus, elust internetis, elust kaamera ees ja kaamera taga, karjääriredelil edasi pürgimisest ja sealt alla kukkumisest. Päris naised oma päris lugudega.

Alison Rice võõrustab peamiselt Instagrami-kontode taga olevaid naisi, õpetajaid ja ravitsejaid ausas vestluses reaalsest minast, identiteedist ja elust … Sellest podcast’ist leiab ka ühe minu lemmikdisaineri Anine Bingi episoodi. Soovitan väga tema lugu kuulata. See algab päris tema eduloo algusest. 

SECOND LIFE

Samuti üks väga inspireeriv podcast, mille saatejuht Hillary Kerr on stuudiosse kutsunud naisi, kes on teinud suuri ja julgeid karjäärimuudatusi. Riskid ja julgus. Juba tema @secondlifepod kontot vaadates saab igaks päevaks nii palju häid mõtteid. Mulle meeldib väga selles taskuhäälingus kuulata lugusid nende külalistega, kes on kuulsustega koos töötanud (kuulsuste all pean silmas näiteks Michelle Obamat, Kate Hudsonit, MUSE bändi jne). Natukene selline loori kergitamise feeling’uga podcast. Samuti absoluutselt inspireeriv igas mõttes, kui armastad edukate naiste lugusid. 

Sodajerker on Songwriting

Podcast kuulsate muusikute ja muusika loojatega üle maailma. Saatejuhid Simon ja Brian on nii cool’i jutuga. Podcast’ist käivad läbi nimed nagu Jon Bon Jovi, Ray LaMontagne, Katie Melua, Labrinth, Alicia Keys, Keith Urban, Paul McCartney. Ja oi, kui palju teisi ägedaid nimesid! Peale selle taskuhäälingu kuulamist lähed kohe konkreetse artisti lainele vähemalt nädalaks. 

Vikerraadio saade „Peresaade” 

Ei ole küll podcast, aga südamest soovitan. Vikerraadio „Peresaade” on samuti minu TOP3 kuulamiste nimekirjas, kui jalutamas käin. Jah, tegemist ei ole küll ametliku podcast’iga, aga tunnen, et kui ma selle saate siit nimekirjast välja jätan, siis on midagi minu valikute jagamisel valesti. Saatejuhid pereterapeudid Katrin Saali Saul ja Siiri Tõniste toovad kuulajateni koos saatekülalistega minu arvates peredele lausa kohustuslikuks kuulamiseks mõeldud lugusid. Väga kerge kuulamine, ometi olulistel ja teinekord rasketel või valusatel teemadel. Nende saated räägivad perest, paarisuhetest, sõprusest, naistest, ämmadest, tööst. Oh, kui ma esimese saate ära kuulasin, teadsin, et igast saatest saan midagi, mis teeb mind paremaks emaks, naiseks, sõbraks, kolleegiks täna või vormib tulevikus! Saade on eetris kord nädalas. 

Triin soovitab veel kuulamiseks taskuhäälinguid:

Vaimse tervise heaks;

Fotografiska podcast;

Eesti Eso podcast;

Turundajate Liidu podcast; 

Alkeemia podcast; 

EBS podcast Satelliit.

„Tegelikult on podcast’idega ikka nii, et igaüks leiab oma, ja väga raske on soovitusi anda. Aga loodan väga, et keegi leiab minu listist enda jaoks midagi – midagi uut ja põnevat,” ütleb Triin lõpetuseks. Ja selles me absoluutselt ei kahtlegi. Aitäh, Triin!

Sarnased artiklid

Kommentaarid