Kuidas sul läheb, Eliise Maar?

Foto: instagram.com/eliisemaarjewellery

Oleme viimastel kuudel uurinud kodumaistelt disaineritelt, kuidas neil viimane – ja omamoodi segane – aasta on läinud. Siis meenus meile, et meil on ju imelisi Eesti päritolu moeiluloojaid ka kaugemal, lausa teisel pool maakera. Ja ka neil on olnud segane aasta.

Nii võtsimegi kätte ja kirjutasime ehtekunstnikule Eliise Maarile, et uurida, kuidas tal 2020. aasta möödus ning kuidas on olukord praegu Austraalias, kus ta elab.

Eliise, alustame väga lihtsast küsimusest – kuidas sul olusid arvestades läheb?

Meil on kõik hästi olnud ja oleme olukorraga kohanenud. Kõige kurvem on see, et ei ole teada, millal saan jälle Eestit külastada ja perekonda-sõpru näha. Meil saab riigist välja ja sisse ainult erilubadega ja juhul, kui saad tagasitulemiseks loa, on lennupiletid ääretult kallid. Samuti peame omal kulul kaks nädalat hotellis karantiinis olema – nimelt ei ole meil kodune karantiin lubatud. See muudab reisimise keeruliseks ja väga kulukaks. Palju rõõmu on aga toonud meie väike perelisa, cavoodle-koerake nimega Bailey, kes on nüüdseks juba ühe-aastane.

Mis seis hetkel Austraalias ja sinu kodulinnas Melbourne’is COVIDiga seoses on?

Meil on õnneks selles mõttes hästi, et enamjaolt piiranguid ei ole, kuna kohalik strateegia on olnud pigem viiruse elimineerimine nagu Uus-Meremaal. Aga eks meilgi ole neid viiruse puhanguid olnud, mis saanud alguse näiteks hotellidest, ja nüüd olemegi jälle mõneks ajaks lockdown’is. Nii me siis tegelemegi hoopis maja renoveerimisega, seega tööd meil kodu ümber jagub!

Kas sul on tekkinud COVIDi tõttu töös suuremaid pause või oled saanud segamatult edasi tegutseda?

2020. aasta alguses oli esimese šokina suur segadus ja teadmatus. Usun, et nii oli väga paljudel väikestel äridel. Keegi ei teadnud, mis küll saama hakkab. Aga kohanesin kiiresti ja õnneks sain kenasti edasi töötada.

Mulle jäi silma, et olid Sydneys üritust korraldamas – kas Austraalia moeskeene on end juba vaikselt avama hakanud? 

Jah, võib nii öelda küll. Sydney-reis läks väga edukalt ja kohtusin paljude toredate paaridega, kes soovisid kihla- ja abielusõrmuseid. Samuti oli tore esimest korda üle aasta aja lennata!

Olen küsinud seda ka Eestis asuvatelt ehtekunstnikelt ja küsin sinultki – kas ja kui palju aasta 2020 sind kokkuvõttes inimesena ja oma brändi eestvedajana muutis?

Isiklikult tunnen suurt tänulikkust oma klientide ees, kes on mind aastaid toetanud ja ehteid tellinud. On naljakas mõelda tagasi ajale, mil Austraaliasse tulles oli mul kõigest Facebooki-leht 700 jälgijaga, aga nüüdseks on see mu täiskohaga töö. Olen ääretult tänulik, et mul on olnud selline võimalus – ning et see on jätkuvalt nii ka pärast pandeemiat.

Brändi mõttes võiks öelda, et 2020. aasta oli esimene suurem väljakutse, millega pidin toime tulema. Tunnen, et sellest ülesaamine ja kohanemine on muutnud mind kõvasti tugevamaks. Võib ka öelda, et väärtused, mida olen pidanud oluliseks, on osutunud veelgi olulisemaks kui varem.

Kas sul on ka oma ehete austajatele uudiseid varuks – kas sinu ehtemärgilt on midagi uut välja tulemas?

Midagi uut tuleb välja pidevalt ja inspiratsiooni jagub. Soovitan hoida silma peal minu Instagrami- ja Facebooki-lehel!

Lõpetuseks väga praktiline küsimus. Kas rahvusvahelised pakid liiguvad jätkuvalt ning kodumaised ehtemaanid saavad oma Eliise Maari tellimused kenasti kätte?

Rahvusvahelised pakid on liikunud tänu DHLi suurepärasele teenusele tavapäraselt. Austraaliast jõuab pakk Eestisse ainult 5 päevaga!

Sarnased artiklid

Kommentaarid