Meeliülendav KOHIN

Synchronised for Jute Magazine.

Foto: Julia Shashkina

Möödunud aasta lõpus jõudis Portailini info ühest algatusest, ühest kogemusüritusest, mis võttis eesmärgiks tuua kokku positiivselt ettevõtlikud ja enesearengut hindavad naised looduskaunites Eesti paikades. Kui kuulsime, et 25. jaanuaril tuleb selline üritus taas, siis mõtlesime, et peame asja lähemalt tutvustama ka meie veergudel. 

Nii võtsimegi kätte ja uurisime ettevõtmise algatajalt Milli Maierilt, kes Portaili lugejatele peaks olema tuttav väärisjuukseehtekunstnikuna, millega täpsemalt tegu on. 

Milli, selgita alustuseks Portaili lugejatele, mis on KOHIN ja kuidas see alguse sai?

Kui rääkida üritusest, siis KOHIN on justkui kummardus meid nähtamatult ühendavatele juurtele ja meile eelnenud põlvkondadele. Ettevõtmine sai alguse 2019. aasta lõpus ja on nüüdseks kujunenud igakuiseks kvaliteetürituste sarjaks, kus naistel on võimalik tutvuda, üheskoos liikuda ja silmaringi avardada. Meie esmane fookus on suunatud naistele, kuid käesoleval aastal on lisandumas ka meestele ja ühisüritustele mõeldud osa. 

Kui aga rääkida üldisemalt, siis KOHIN on meie oma originaalne versioon salapärasest zen’ist. Kõige lähedasem ingliskeelne väljend sõnale KOHIN on „go in” – vaid peatudes, kuulatades ja enda sisse vaadates on kosta triljonite aatomite elusa energia kohin, vereringe kohin, hingamise kohin, jõe kohin, mere kohin, metsa kohin kuni universumi kohinani välja. Kohin on maagiline ja sõnulseletamatu ühendus. Pealtnäha ei tekita üksik tilk suuremat kohinat, kuid liites palju tilkasid jõeks või mereks, on kohin juba kaugele kosta. Samamoodi on vahetult ja tähendusrikkalt ühendatud inimesed võimsa kohina tekitajad. Mida rohkem inimesi ühineb, seda kaunimalt ja kaugemale see kohin kõlab.

Kust üldse tuli idee hakata korraldama just naistele mõeldud üritusi?

Idee sai alguse sellest, kui arendasin Londonis omanimelist väärisjuukseehete brändi ning osalesin selle aja jooksul paljudel naisteüritustel. Märkasin, et naiste regulaarsed kohtumised soodustasid märgatavalt erinevate ettevõtlusalaste koostööde tekkimist ning aitasid luua ka vahetuid sõprussuhteid. 

Naastes Eesti väiksesesse looduskaunisse piirkonda, tundsin sellistest ettevõtmistest puudust. Jõudsin ühel hetkel arusaamiseni, et looduskeskne elukeskkond on luksus ja initsiatiiv on ainus asi, mis siit puudu on. Seetõttu otsustasingi anda oma panuse ja kureerida KOHINat iseendas tekkinud visiooni toel.

Kuidas nägi välja esimene korraldatud üritus?

Meie esimene kohtumine toimus Elva uues kultuurikeskuses, mis asub kauni Arbi järve kaldal. Tegu oli eksperimentaalse üritusega, et näha, kas ümbruskonna naistel on selliste ettevõtmiste vastu huvi. Alustasime hommikut yin joogaga, sõime kerge tervisliku hommikueine, suhtlesime ja lõpetuseks viisime läbi põneva vestlusringi, kus arutlesime töö ja pereelu vahel harmoonia loomise, maskuliinses ärimaailmas naisena ettevõtjaks olemise ja muude igapäeva elu puudutavate teemade üle. Üritus oli väljamüüdud ning naised näitasid suurt huvi juba järgmiste kohtumiste vastu. Meile omakorda andis see positiivse tõuke jätkata ja areneda.

25. jaanuaril on tulemas KOHINa teine üritus Sangaste lossis. Mida sellelt oodata on?

Uue aasta avaürituse sihtkohaks valisime võimalikult inspireeriva looduskauni koha, mis aitaks kaasa uute eesmärkide ja unistuste loomisele. Alustame oma päeva põgusa ringkäiguga lossi ürgses pargis, mille tunnetust tutvustab meile kohalik loodusgiid. Pärast seda jätkame yin-yang joogaga, mis toimub lossi muinasjutulises ballisaalis. Peale seda on meil aega omavahel suhelda ja lõunat süüa. Päeva võtab kokku inspireeriv vestlusring koos elustiiliettevõtja Merit Rajuga. Merit on samuti joogaõpetaja, ajakirja Hingele Pai peatoimetaja, Joogafestivali ellukutsuja ning mitmete raamatute autor. Seekordse ürituse fookuses keskendume parematele igapäevastele harjumustele, tööalase läbipõlemise ennetamisele ja isiklike eesmärkide seadmisele.

Kas pileteid on veel saadaval?

Üritusele on pileteid veel saadaval! Registreerumine kestab kuni 22. jaanuari südaööni ning seda saab teha siin. Täpsema info nii KOHINa kui ürituse enda kohta leiab ürituse Facebooki-lehelt. 

Viimane küsimus. Kuidas on aga hetkel lood sinu juukse- ja ehtekunstiga?

Olen valmistanud oma ehtebrändiga ka spetsiaalselt KOHINa ürituste jaoks loodud ehted, milleks on KõrvaOkka kõrvarõngad ja HõlmaOkka rinnanõelad, saadaval nii kullast kui ka hõbedast. Okkad on inspireeritud Lõuna-Eesti mändidest ja meid nähtamatult ühendavatest juurtest. Lähikuudel on lisandumas veel ehteid ja need on eksklusiivselt soetamiseks mõeldud ainult neile, kes on KOHINaga seotud või kes on meie üritustel osalenud.

Täpsuse huvides olgu lisatud, et lisaks Millile toimetab täna KOHINa naiskonnas rahvusvahelisel areenil tegutsev kunsti- ja moefotograaf Julia Shashkina, pühendunud joogatreener Ethel Otsason ning start-up’i maastikul tegutsev naisettevõtja Triin Kask. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid