Tanel Veenre veealune VENUS

Tanel Veenre veealune VENUS

Foto: Pillery Teesalu

Tanel Veenre Jewellery uus kollektsioon “Venus” on värske peatükk disaineri mütoloogilistest lugudest, mille kangelaseks on antiik-jumalanna Venus ja tema sümbol – merekarp.

Nii nagu merekarbist sündinud Rooma jumalanna, sümboliseerib ka seeria “Venus” armastust, ilu, igatsust, seksuaalsust ja võidukust. Romantiline seeria sai alguse ühest Itaalia rannikul leitud merekarbist, mis Eestis sai 3D skänneeritud ja täiuslikuks viimistletud.

Kollektsiooni teeb aga veelgi erilisemaks selle fotod, mille jäädvustamisel justkui taasloodi jumalanna sünd. Vee all valminud pildiseeria viib vaataja meresügavuste muinasjutumaailma, mille hõljumine loob tunde ajatusest ja vabadusest. Asi ei ole vaid hõbedas ja vääriskivides, vaid loos, mida iga kandja iseendaga edasi kannab. Ehtekollektsiooni muusa on haldjalik Maret Ubaleht, kes tuntud ka suurepärase meigikunstnikuna. Loomise ilu jäädvustas andekas fotograaf Pillery Teesalu, kes ongi spetsialiseerunud veealuse maailma jäädvustamisele.

Märkimist väärib seegi, et esmakordselt on Tanel Veenre ehteseerias esindatud ka pärlid ning kõik kivid on lõigatud spetsiaalselt vaid selle seeria tarvis. Kivide lihvi inspiratsioon tuli antiiksetest lühtritest, mille kristalle on Tanel erinevatelt antiigiturgudelt maailmas ikka soetanud. “Minu soov on inimesi kaasata mütoloogilisse maailma, mis on justkui veealune kuningriik ilma gravitatsioonita – hõljume seal nagu haldjalikud olevused,” lisab ehtekunstnik Tanel Veenre.

Vaata kõnealuse seeria fotosid allolevast galeriist!

Samuti vaata oma silmaga üle video sarja “Venus” veealusest maailmast, mille autoriteks Pillery Teesalu ja Portugali filmimees Luis Braula Reis:

Uue ehteseeria suurima valiku leiab veebipoest www.tvj.ee ja Embassy of Fashion stuudiopoest aadressil Rävala puiestee 7, Tallinn. 

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid