Tiina Talumehe naasmine juurte juurde

Tiina Talumehe naasmine juurte juurde

Foto: Oliver Moosus

Tulised tuuled, kuumad emotsioonid ja sammude sahinal liuglevad senjoriitad… Need on märksõnad, mille järgi on valminud moelooja Tiina Talumehe uus kollektsioon, mis kannab nime “Volver”. 

“Volver” ehk eesti keeles tagasitulek, tagasipöördumine juurte juurde on Tiina Talumehe naasmine oma igipõlise lemmikteema juurde. Nii viib disainer oma kollektsiooniga külma tuule käest tagasi Hispaania lõunarannikule. Muide, “Volver” on ka disaineri üks lemmikfilmidest, kus Pedro Almadovari režissööritööna valminud filmi peaosas mängib võluv Penelope Cruz, kes on elu hammasrataste vahelt väljunud võitjana, seejuures kordagi unustamata olla naine.

Kui aga vaadata natuke minevikku, siis Andaluusia aines ongi olnud disainerile kõige painavam inspiratsiooniallikas läbi aastate ja homme, 13. novembril esitlusele tulev kollektsioon on juba kolmas samateemaline. Esimest korda nähti võõramaisest temperamendist kantud rõivaid juba Tiina diplomitöös, teist korda nüüdseks 10 aastat tagasi tuli esitlusele kollektsioon “Rojo Negro”. Nüüd on ees ootamas taaskordne lõunamaise temperamendi kehastus. Kui varasematel kordadel on kollektsioonides olnud märgata rüüžidest koormatud kleite, siis seekord on rõhk kollektsiooni naisarheotüübil ehk kindlameelsel ja enesekindlal senjoriital, tema sügaval sisul ja kindlatel hoiakutel. Ta on matriarhaat, kes lahendab olukordi sisemise temperamendi ja elukestva naiseliku tarkusega.

Kollektsioonis domineeriv värv on muidugi dramaatiline must ja ka verepunane, mis vaheldub beežide ja halliseguste toonidega ja päikesest pleegitatud maastikuvärvidega. Üksikute lopsakate rüüžidega ilmestatud kleidid on dekoreeritud pärltikandis valminud nelgikujutistega ja Andaluusiale nii iseloomulike araabiapäraste tikandite ja mustritega. Materjalidest domineerivad krepp, kreppshifoon, sekka ka talvekollektsioonide lemmikut villatrikotaaži ja muidugi vastupandamatut litrikangast.

Tutvu kõnealuse kollektsiooniga allolevas galeriis!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid