Tiina Talumees: „Kõrgmoodi võib ka igapäevaselt kanda!”

Foto: Jelena Rudi

Tiina Talumees Moestuudio ja stilist Johanna Eenma viivad tänavu läbi põneva projekti, mis näitab, kuidas nutika stilistikaga on võimalik laiendada disainerrõivaste kasutusvõimalusi ja anda neile mitmekülgsust ka selliste moehuviliste jaoks, kes igal aastal presidendi vastuvõtule ei satu. Portail uuris Tiina Talumehelt, kuidas selline projekt sündis ning kuidas tänavamood ja uued tuuled moeturul Tiina loomingut mõjutanud on.

Tiina, millest tuli mõte ühendada nii-öelda tavaelu ning Tiina Talumees Couture?

Mõte tuli soovist natukene murda müüte või kartust kõrgmoeloomingu ees. Väga tihti kuulen, kui räägitakse, et oi, couture, see sobib kindlasti vaid vastuvõtule ja Viini Ooperimajja. Tegelikult võib kõrgmoodi ka igapäevaselt kanda. Ja kuna praegu on väga trendikas sobitada erinevaid värve, brände ja stiile, tundus põnev katsetada koos kahte väga erineva valmimislooga moesuunda.

Olen aastaid Sinu loomingut jälginud ning näen väga selgelt, et astud täiesti oma rada. Kui palju Sind mõjutab maailmamoes toimuv, sellised hullumeelsed nähtused nagu Vetements, Balenciaga ning IKEA koti „saaga”, Rihanna-sugused moeikoonid?

Eks ikka natukene mõjutavad, kõik mind ümbritsev ikkagi omamoodi puudutab ja annab oma võnke. Minu looming tuleb kusagilt sügavalt minu seest, aga see, kuidas täpselt ta igaks kollektsiooniks vormub, on seotud mingite kogetud emotsioonidega ja kihvtide materjalidega, mis inspireerivad, aga ka parajasti moes olevate trendisuundadega, mis kõnetavad. Ma endaga pahuksisse ei lähe, teen ikkagi seda, mis hingest tuleb, ent proovin alati mõne väikese uue nurga leida.

Kuidas on aastatega muutunud Sinu klientide maitse? Kas ka nende eelistuse põhjal on kohalikus moepildis teatud suunamuutust näha?

Naiste tarbimisharjumused ja vajadused on viimaste aastatega päris palju muutunud. Mulle tundub, et üha enam pööratakse tähelepanu materjalidele ja kvaliteedile, mis teeb mulle väga suurt rõõmu. Rõivalt oodatakse vastupidavust, mugavust, kombineeritavust. Eks minu kollektsioonideski peegeldub nende ootuste täitmist, sest loomisprotsess on küll põnev, aga kõige ehedam õnn on ikkagi, kui näed, et oled loonud midagi, millest kandja tunneb siirast rõõmu. Ehk, on oluline oma kliendi vajadusi tabada. Näen ka, kuidas vaikselt julgetakse lasta vabaks raamidest, näiteks couture-kleidi alla sobitatakse tennist jne, ning julgustan omalt pooltki kaasa. Ja kui märgatavalt olulisemaks on muutunud klientidele mugavuse aspekt, ning seda isegi juba pruutkleitide puhul. Mugavuse olulisus tegelikult kogu protsessis – rõiva valmistamisest kuni kandmiseni. Kuna klientide aeg on tänapäeval kulla hinnaga, siis on meie suur ülesanne kogu tööprotsess võimalikult kompaktseks ja ajasäästlikuks teha ning otsida ja mõelda välja võimalikud parimad disaini- ja materjalilahendused.

Sinu moeetenduste külalised ning avalikkus on harjunud Sind nägema moeetenduse järel kummardamas alati Tiina Talumehe loomingus. Milline Sa aga oled „tavaelus”, mida Sa kannad?

Eks minu tohutu armastus kleitide vastu saadab ka suuresti minu igapäeva, aga no muidugi lapsega tegeledes ja argiseid toimetusi tehes on esikohal vajaduspõhine rõivas: tikk-kontsades ma mööda mänguväljakuid ei klõbista. Enda maja toodangut kannan tihti, sest ei leia kaubandusest täpselt meelepäraseid tooteid ning hoole ja armastusega endavalmistatud asjal on ikka hoopis täitsa teine hõng ka.

Ning lõpetuseks, milline on Sinu lemmikkomplekt nimetatud projektis?

Johanna on väga lahedalt lasknud loomingul lennata ja kihvtid setid kombineerinud. Igas komplektis on tore detailsus ja hoog, väga raske on neist lemmikut välja tuua.

Sarnased artiklid

Kommentaarid