Kui Eesti moedisaini kohtub julge tänavastiiliga…

Foto: Oliver Moosus

Stilist Johanna Eenma kombineerib värskes koostööprojektis Tiina Talumehe äsja esitletud romantilise kevadsuvise kõrgmoe kollektsiooni “Escape” rõivaid Viru Keskuse poodide julge tänavamoega. Stilisti aitasid projektis EKA moestilistika tudengid ja loodud ilu jäädvustas moeseeriaks ajakirjale Säde fotograaf Oliver Moosus.

Projekti eesmärk on tuua kõrgmood senisest rohkem tänavapilti ning näidata, kuidas oskusliku stilistika abil saab seda tänavamoega nutikalt kombineerides luua väga erinevatesse olukordadesse sobituvaid rõivakomplekte. Nii ei jää hinnaline disainerkleit peale ühekordset kandmist kappi seisma, vaid seda saab kanda kordi ja kordi.

“Mulle meeldib väga segada omavahel erinevaid rõivastiile ja hinnaklasse, luues tervikliku ja inspireeriva komplekti. Kõrgmood on valmistatud käsitööna ja kvaliteetsetest materjalidest, mistõttu on selle eluiga pikem ja investeering tasub end ära läbi jätkusuutliku kasutamise. Samas on tänavamood hea võimalus värskendada riidekappi hooaja trendiesemetega, sealne valik on laiem, hinnasõbralikum ja väga erinevaid stiile arvestav. Tahan julgustada inimesi mitte kartma Eesti disainerite juurde minna, peljates, et looming on üleliia kallis. Pigem tasub mõelda selle peale, kuidas nutikalt seda koos tänavamoega kanda, nii et sellel oleks väga mitmeid kasutusvõimalusi,” tutvustas projekti ideed stilist Johanna Eenma.

Projekti idee sündis meeskonnal koostöös Tiina Talumehe moestuudio ja Viru Keskusega ning valminud moeseeriat näeb täies ulatuses suvises ajakirjas Säde. “Oleme Eesti disaini ja iseloomuga rahvusvahelisi tänavamoebrände toonud kokku erinevates projektides, millest kindlasti suurim on kaks korda aastas toimuv Viru Keskuse moesündmus FIBIT. Julge käekirjaga stilistide nägemused inspireerivad inimesi julgemalt katsetama ja oma tavapärasest stiilist erinevaid asju proovima, mis rikastab meie moe- ja tänavapilti. Omalt poolt on meil huvitav jälgida, kuidas Johanna stiili täiendavad selles projektis EKA noored moestilistika tudengid, kellel ühel hetkel tekib enda isiklik stilistikäekiri ja keda tulevikus ka meie moelavale stiliseerima kutsuda,” rääkis Taivi Koitla, Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonidirektor.

Sarnased artiklid

Kommentaarid