Tanel Veenre Jewellery tähistab suurejooneliselt 10. aastapäeva

Foto: Tanel Veenre Jewellery

Ehtebränd Tanel Veenre Jewellery tähistab tänavu oma kümnendat tegutsemisaastat ja seda suure moevaatemängu ja mahuka raamatuga.

“Aastapäeva puhul on plaanis luua midagi erakordset. Augustikuus aset leidva moevaatemängu “Mineralia” teemaks on vääriskivid – seda nii keskse sümboli kui ka reaalse materjalina. Teema annab võimaluse ühendada minu kaks kirge, milleks on mood ja ehted,” tutvustab ehtekunstnik.

Kuna Tanel Veenre on Kuldnõela tunnustusest tiivustatuna siirdumas üha enam rõivakunsti valdkonda ja seda eelkõige läbi unikaalsete trükimustrite, siis nende kahe kogemuste sümbioosist saabki sündida vaid midagi seninägematut. Kollektsooni “Mineralia” loomisel kasutab Tanel ära ka oma kogemust fotograafina, pildistades mineraalide mustreid ja struktuure, et need siis unikaalseteks kangamustriteks miksida ja uuteks lennukateks siidrüüdeks valada. Ehted pole siin pelgalt stilistilised aksessuaarid, vaid sulanduvad rõivastesse ja vastupidi. Võib isegi öelda, et see on esimene kollektsioon maailmas, kus rõivasteks on “pehmed ehted”.

Kollektsiooni loomisel on Tanel Veenre disainerina palunud appi ka oma partneri ja moelooja Aldo Järvsoo. Taneli värske moemaailma ootustest ja raamidest vaba pilk ning Aldo tohutu kogemus kangastega on sulanud ühte harmoonilisse tervikusse. “Aldo läbinägelik silm on olnud asendamatuks abiliseks valikute tegemisel ja minu lennukate ideede naise kehaga kooskõlla viimisel,” kinnitab Tanel.

Kuna Tanel Veenre kaubamärk on olnud läbi oma ajaloo uuendusliku ja loova disaini kandjaks, siis on seda teekonda palistanud paljud loomingulised ühisprojektid. Nii annabki Tanel välja eriväljaande, mille enam kui 150 lehekülge kaunistavad portreed 40-st Tanel Veenre kaubamärgi jaoks tähenduslikust ja inspireerivast inimesest – sõna saavad fotograafid, modellid, disainerid, lauljad, kunstnikud. See on unikaalne kultuuridokument, sest paljud neist sugulashingedest on tähenduslikud ka Eesti kultuuriloos laiemalt. Teiste seas jagavad oma mõtteid ja ilu Evelin Võigemast, Anna Kaneelina, Kerli Kõiv, Britt Samoson, Liisi Eesmaa, Mari Masso, Ingrid Margus ja Toomas Volkmann. Nii avanevad selle raamatu külgedel visuaalsed inspireerivad rännakud, mis võiksid inspireerida inimesi palju laiemalt. “See on ühe kaubamärgi kummardus kõigile, kelle olemasolu on innustanud olema ilusam ja parem,” ütleb Tanel.

Mahukas “Mineralia” moe- ja ehtekollektsioon ning trükivärske raamat saavad esitletud 28. augustil Noblessneri Shipyardis. Etendust saadab ka DJ P.Julma sügav elektrooniline helikeel.

Üritusele on müügil ka piletid, mis saadaval Ticketeris.

Sarnased artiklid

Kommentaarid