Tanel Veenre ja Aldo Järvsoo moevaatemäng otse tulevikust

Foto: Tanel Veenre

Vaid üheks õhtuks, 14. augustil kell 19.00, muudavad Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre ajaloolise idüllilise Haapsalu rongijaama portaaliks vana maailma ja uue tsivilisatsiooni vahele, kus justkui virtuaalreaalsusest astuvad perroonile pikslifiltriga kangamustrid, futuristlikud ehted ning skulpturaalsed marsitarid. 

“Mul on sisemine tung teha aegajalt midagi suurt, pingutada lihaseid viimase piirini. Aasta eest augustis toimus suurejooneline “Mineralia”, mis algselt pidi olema koos Aldoga, aga elul olid siis teised plaanid ning teeme nüüd Haapsalus uue katse,” räägib Tanel Veenre.

Moeetenduse kostüümide loomisel on kasutatud uuele maailmale omaselt võimalikult palju zero waste põhimõtteid ja nii on näiteks näomaskide laserlõigatud jääkidest saanud mustrid Aldo neopreenpusadel. Tanel on omakorda sukeldunud uutesse väljakutsetesse ning esmaesitlusele tema vildist kübarate kollektsioon, mis miksib sürreaalset kunsti 60ndate puhaste vormidega.

“Mul on jäänud tänu elule ja maailmas võimust võtnud pandeemiale pikem paus oma moeloomingus ning uuesti moodi luua on ikka tõeliselt mõnus küll,” nendib Aldo. “Võtsin sel korral esimese asjana ette värvid, mis inspireerisid uuesti looma ja seejärel vormid, mida olen tahtnud õmmelda. Otsustasin, et võtan sel korral kõike vabalt, sest mood peakski olema vaba ja inspireeriv!”

Piiratud arv pileteid 14. augustil kell 19.00 Haapsalu Raudtee-ja sidemuuseumi perroonil toimuvale moeetendusele on veel saadaval  Fientas. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid