Moekunstnik Karl-Christoph Rebane jätab Haapsalu kultuuriloosse oma jälje

Foto: Sandra Luks

2. augusti õhtul toob noor moekunstnik Karl-Christoph Rebane Haapsalus publikuni loo Lääne-Eesti kultuuripärimusest enda kui kohaliku kunstniku silmade läbi. „Saving Light for Later – vee silmad sõna jalad kuld aias” on kunstivaldkondi ühendav vaatemäng, kus kohtuvad autori moelooming, luule ja filmikunst, samuti noore helilooja Karl Erik Laasi kirjutatud originaalmuusika ning Haapsalu tantsurühma Läki Tantsule neiduderühma modernne lähenemine rahvatantsule.

Nagu Karl-Christoph Rebase loomingus varemgi, on kollektsiooni loomisel pühendutud materjalisäästlikkusele, tööstusjääkidele ning sel korral ka ajaloolistele, kodus unustusehõlma vajunud käsitöökangastele uue elu andmisele. Noor moekunstnik on välja töötanud uue kasutusviisi legendaarsele Haapsalu sallile – aksessuaarist sünnib täisväärtuslik rõivaese. Sealjuures õrna pitsi rikkumata ning millimeetritki raiskamata. Kollektsiooni esteetika tugineb tugevalt autori kodukoha, Haapsalu kultuuriloole, sealhulgas on Rebane inspiratsiooni ammutanud kohaliku maalikunstniku Epp Maria Kokamäe loomingust.

Karl-Christoph Rebane on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia, 2019. aastal võitnud Eesti Fashion Festivali ja nelja tegutsemisaasta jooksul on tema loomingut korduvalt kajastanud nii moeajakiri Vogue, i-D magazine kui ka teised rahvusvahelised ja Eesti moeväljaanded. Ta on avaldanud kaks luulekogu ning pälvinud tunnustust kodumaistel filmikonkurssidel.

Moevaatemäng „Saving Light for Later – vee silmad sõna jalad kuld aias” toimub Haapsalu Kultuurikeskuse ees 2. augustil kell 19.00. Uuri lisa Facebookist.

Sarnased artiklid

Kommentaarid