Karl Joonas Alamaa tundlik suvekapsel

Karl Joonas Alamaa tundlik suvekapsel

Foto: Kristina Kuzemko

Noore moelooja Karl Joonas Alamaa moemärgi KJA uus kapselkollektsioon kätkeb endas värskeid toone ja vabu vorme. Uus suvine vahekollektsioon eelneb kollektsioonidele, mida saab tänavu sügisel näha nii Hõbenõela kui ka ERKI Moeshow etenduste raames.

Karl Joonas Alamaa ise ütleb, et kõnealune suvekapsel on kantav olenemata soost ja keskendub kandja ning kantava soolise vahekorra hägustamisele. “Kollektsiooni vormidest võib leida meeste- ja naiste moeklassika omavahel seotud elemente,” räägib disainer. “Esemed on valminud täielikult Itaalia kangavabrikute ülejääkidest, mis vastasel juhul jõuaksid prügisse või seisaksid kasutult.”

Moelooja lisab, et rõivaste materjalid ja lõiked on pehme joonega, mis kannab ideed, et kandja sugu, vanus ja muud sotsiaalsed piirid pole rõivaeseme puhul olulised, kui see edastab kandja väärtusi, ootusi ja tõekspidamisi.

Olgu ka lisatud, et kollektsiooni illustreerivatel fotodel on modellideks noor muusik ja autor Gregor Kulla ning Karl Joonas Alamaa ema. Miks just nii? Aga selleks, et näidata, et eri tausta, vanuse ja kogemusega inimesed suudavad panna riided töötama enda kasuks – muuta nad enda nägu. “Modellide puhul pean oluliseks, et nende natuur tuleks esile ja toetaks tervikut. Tahan näha, kuidas inimene, modell, hakkab end rõivas tajuma, kogema ja väljendama. Pean inimest rõivas palju tähtsamaks kui rõivast ennast. Riideese, ükskõik milline, toetab kandjat, mitte ei defineeri teda,” võtab Karl Joonas kokku.

Tutvu kõnealuse kollektsiooni fotodega allolevas galeriis!

Kollektsiooni esemed on saadaval ettetellimiseks veebilehel karljoonas.com, samuti on kollektsiooni esemed saadaval piiratud koguses Eesti Disaini Maja showroomis ja veebis.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid